Új állatokat fedeztek fel az “elveszett világban”

Ausztrália tudósok közt csak “elveszett világnak” becézett, távol eső helyein három új gerinces állatfajt fedeztek fel, melyek évmilliók óta élnek elszigetelten.

Az ország északkeleti részén található Cape Melville Nemzeti Park hegységeiben már az év eleje óta dolgoztak kutatók a James Cook Egyetemről, akiket a National Geographic forgatóstábja is követett. Már korán meglepődtek a felfedezéseiken, ugyanis addig még nem ismert állatokat sikerült megfigyelniük. Egy barna pöttyös, sárga szikla-lakó békát, egy levél formájú farkú gyíkot és egy aranyszínű un. vakondgyíkfélét sikerült felfedezniük.

Conrad Hoskins, biológus szerint ez a terület azon kevés helyek közé tartozik a világon, melyek eddig teljesen ismeretlen voltak a tudósok számára, így az, hogy három új fajt is sikerült elsőként megfigyelniük, egy életre szóló élményt jelent számukra. A területet óriási bazaltsziklák zárták elő külvilágtól, így fordulhatott elő, hogy évmilliókig sértetlen maradhatott. Hoskins szerint azonban az eset azért különösen meglepő, mert Ausztrália esetében egy gazdag országról van szó, amiről nehezen tudták elhinni, hogy vannak ténylegesen meglepetést tartogató felfedezetlen részei.

Korábban műholdakkal igyekezte feltérképezni a Cape Melville félszigetet, azonban az őserdők mélyét nem sikerült ezzel a módszerrel megfigyelniük. A korábban említett levélfarkú gyík, amely egyébként a Saltuarius eximius nevet kapta, még valószínűleg abból az időkből maradt meg a kontinensen, amikor Ausztrália felét erdők borították.

További expedíciók küldését is tervezik a nemzeti parkba, amelyektől hasonló sikereket várnak el. Rovarok, pókok, hüllők, de kisebb emlősök is rejtőzködhetnek még az erdő mélyén, melyek az évmilliók alatt teljesen alkalmazkodtak a helyi viszonyokhoz.

(Visited 1 times, 1 visits today)

Szóljon hozzá ehhez a cikkhez