A különleges koncepcióval bíró építményben és környékén kétéltűek, hüllők, ritka madarak és makik kaptak helyet, melyet a nyitvatartási idő alatt bármikor megcsodálhat az odalátogató. A megnyitó előtti hétvégén – június 26-án, szombaton, június 27-én, vasárnap – és a megnyitó napján több Afrikát támogató civil szervezet munkáját, programját is meglehetett ismerni, köztük az Afrikai-Magyar Egyesületét, az Ebony Afrikai Egyesületét, és a Madagaszkári Köztársaság Konzulátusáét is.
A Madagaszkár-házat Randrianasolo Lalarison Richard, madagaszkári tiszteletbeli konzul, G. Németh György, a Magyar-Madagaszkári Baráti Társaság elnöke, prof. dr. Persányi Miklós, a Fővárosi Állat- és Növénykert főigazgatója adta át.
Madagaszkár 1960. június 26-án nyilvánította ki függetlenségét, elszakadását Franciaországtól. Az ma a világ legszegényebb országai közé tartozik. A szigetországot a VIII-XIV. század között malájok népesítették be, majd később indiaiak, arabok és afrikaiak is érkeztek.
Európa csak a 16. században fedezte fel magának szigetet. 1500. augusztus 1-én Diego Dias portugál hajós pillantotta meg elsőként az ismeretlen szigetet, mégis az új terület felfedezőjeként – az ugyancsak portugál származású – Francisco de Almeidát ismerik el.
A korábban nyitott, az idegenekkel szemben befogadóan viselkedő sziget a 19. század elején I. Ravanalona királyné uralkodása idején bezárta kikötőit az európaiak előtt. A szigeten lévő külföldieket kivégezték, megkínozták, vagy egyszerűen csak elűzték. Ravanalona a külfölddel fenntartott kapcsolatokat minimálisra csökkentette.
A királyság a franciák imperialista politikájának azonban nem sokáig állhatott ellen. Az 1897-ben francia protektorátus alá került szigeten 1960-ig a franciák brutális katonai erő alkalmazásával tartották fenn hatalmukat.
Forrás: National Geographic
Az eseményen készült fotókat megtekintheti galérinkában.