Az afrikai étrend jobb a gyerekeknek

A tudósok legutóbb egy afrikai faluban élő kisgyermekek életmódját és bélrendszerét hasonlították össze olyan gyerekekével, akik egy európai nagyvárosban nőttek fel. Megállapították, hogy az afrikai gyerekek bélflórájában sokkal több jótékony baktérium található, ami a szakemberek szerint az egészséges étrendnek köszönhető, valamint annak, hogy édesanyjuk átlagosan 2 éves korukig szoptatta őket.

A kutatók szerint azonban nemcsak az aggasztó, hogy a fejlett országokban élő kicsik emésztőrendszerében kevés a jótékony baktérium, hanem az is, hogy ezzel párhuzamosan elszaporodnak olyan élősködők is, amelyek felnőtt korban hozzájárulhatnak a túlsúly és a különféle allergiák kialakulásához – írja a Proceedings of the National Academy of Sciences.

A probléma az, hogy túl sok olcsó, tápanyagban szegény élelmiszert fogyasztunk, és a gyerekeink is ezen nőnek fel – mondta Marianne Grant dietetikus. Ezzel szemben az afrikai gyerekek csak természetes, magas tápértékű zöldségeket és gyümölcsöket fogyasztanak, és csak nagyon csekély mennyiségű húst.

A kutatás alapját az a szemlélet szolgáltatta, hogy a tudósok szerint a neolitikumban gyökeresen megváltozott az emberek bélflórája, mivel ekkor kezdtek áttérni a nomád életmódról a növénytermesztésre és állattartásra. Ezért hasonlították össze a szakemberek az európai gyerekek egészségét éppen egy elszigetelt afrikai faluban élő gyerekekével – az ő életmódjuk áll ugyanis legközelebb ahhoz, ami a neolitikumban jellemző lehetett.

Forrás: OrientPress Hírügynökség

(Visited 1 times, 1 visits today)

Szóljon hozzá ehhez a cikkhez