Virtuális feltámadás: Halottak digitális avatárjai Ázsiában

Ázsiában egyre népszerűbbé válik a halott rokonok virtuális avatárjával való csevegés. Ez a technológia lehetőséget nyújt a gyászolóknak, hogy digitális formában kapcsolatban maradjanak elhunyt szeretteikkel. A „digitalizált emberek” piaca 2024-ben várhatóan eléri a 27,3 milliárd dollárt, és 2031-re akár 440,3 milliárd dollárra is nőhet.
A növekedés különösen olyan társadalmakban figyelhető meg, ahol a városi élet pörgős tempója és az extrém munkaorientáltság miatt az emberek gyakran magányosak, mint például Japánban. A virtuális feltámasztás lehetősége különösen hatékony módszernek tűnik olyan közegben, ahol a közvetlen érzelmi kifejezés kevésbé elfogadott.

Az ilyen gyorsan növekvő piac számos erkölcsi dilemmát vet fel. A halott személyek nem tudnak beleegyezni a virtuális feltámasztásukba, így felmerül a kérdés, hogy etikus-e az ő beleegyezésük nélkül megtenni ezt. Adatvédelmi aggályok is felmerülhetnek, mivel a digitális avatárok létrehozásához az elhunyt személyes adatait és életének digitális nyomait használják fel.Kérdéses, hogy az így létrehozott digitális személyiség és a róla keletkező emlékek mennyire lesznek autentikusak.
A Silicon Intelligence néhány száz és néhány ezer dollár közötti áron kínálja replikációs szolgáltatásait. Az alapcsomag egy alkalmazásban elérhető, interaktív avatárt tartalmaz, míg a prémium szolgáltatás több testreszabást és személyes preferenciát figyelembe véve alkotja meg a meghalt szerettünk digitális klónját.Elképzelhető, hogy a jövőben nemcsak digitálisan, hanem akár fizikai térben is megjelenhetnek ezek az avatárok.
Ez a technológia nemcsak a gyászfeldolgozás folyamatát alakíthatja át, hanem új etikai és adatvédelmi kérdéseket is felvet, amelyekre a jövőben választ kell találni.


Kép forrása
Az eredeti cikk megtekinthető itt.

(Visited 17 times, 1 visits today)

Szóljon hozzá ehhez a cikkhez