SENKI NEM HITT BENNE: MILÁK KRISTÓF 2x OLIMPIAI BAJNOK

Milák Kristóf, a magyar úszózseni, a párizsi olimpián ismét aranyérmes lett. A férfi 100 méteres pillangóúszásban diadalmaskodott, és ezzel már kétszeres olimpiai bajnok. Az utolsó métereken előzte meg a kanadai Joshua Liendót, és a Párizs melletti Nanterre-ben lévő Paris La Défense Arénában ünnepelhette meg a győzelmét. Milák fantasztikus úszással ezüstérmesként zárta a 200 méteres pillangóúszást is, ahol Léon Marchand megdöntötte korábbi olimpiai rekordját és aranyérmes lett.

A sportoló egyedi és kivételes technikával úszik, és ő a harmadik úszó, aki két különböző olimpián nyert aranyat, Darnyi Tamás és Egerszegi Krisztina mellé csatlakozott.
Milák l fantasztikus úszással szerezte meg a férfi 100 méteres pillangóúszás olimpiai aranyát a párizsi olimpián. A rövidebb távon 9, illetve 55 századdal előzte meg a második és harmadik helyezettet, és 49,90 másodperces idővel ért célba. Ezzel a teljesítménnyel ismét bebizonyította tehetségét és kitartását a medencében!