Bizonytalan jövő előtt állnak a parazita szinglik Japánban
Többmillió középkorú él jelenleg is a szüleivel Japánban, stabil munka és megtakarítások nélkül. Bár a jelenük gondtalannak tűnik, a jövő nem fest túl biztató képet számukra.
Körülbelül 4.5 millió 35 és 54 év közötti japán élt a szüleivel 2016-ban egy hivatalos felmérés szerint. Ők többnyire stabil állás nélkül, a szülőkre támaszkodva töltik hétköznapjaikat, de olyanok is vannak közöttük, akik részmunkaidőben dolgoznak. Ők a parazita szinglik.
Magát a fogalmat 1997-ben használta először egy Yamada Masahiro nevű szociológus. Ő azokat sorolta az említett csoportba, akik közel az 50-hez sem házasodtak meg, helyette az egész életre szóló szingliséget választották, saját élet elkezdése helyett azonban a szüleikkel maradtak. 2015-ös adatok szerint az ötvenesek között jelenleg 4 férfiból 1 és 7 nőből 1 gyarapítja a táborukat – áll a Japantimes beszámolójában.
A parazita szingliknek nincsenek megtakarításaik és nyugdíjra sem számíthatnak, az óra azonban ketyeg és szüleik elhalálozásával nehéz helyzetbe kerülhetnek, hiszen a szülők nyugdíja kiesik, saját bevételek nélkül pedig nem lesznek képesek fenntartani magukat. Japán elöregedő társadalmában ők extra terhet róhatnak majd a szociális ellátórendszerre, ami a munkaerő folyamatos csökkenése miatt már szinte az ajtón kopogtat az országban.