A védelmi tárca vezetője arról nem közölt információkat, hogy pontosan a Szuhoj tervezőiroda melyik típusából kíván vásárolni a bolivári légierő, amely már 24 Su-30MK2-est tart hadrendben a 11. és a 13. vadászrepülő század kötelékében.
A venezuelai vezérkar további 18 vadászbombázót vásárolna azt azonban nem tudni, hogy a választás végül a Su-30MK2-re vagy a párizsi Le Bourget légibemutató csillagára és az orosz védelmi ipar büszkeségére a Su-35-ösre esik majd, amelyek megvételében a kínai légierő is érdekelt volt.
A negyedik generációs vadászrepülőgépek családjába tartozó Su-35-ös a jól ismert Su-27 jelentősen modernizált változata, azonban gép új avionikát és fegyverzetet is kapott, valamint radar felderíthetősége igen alacsony köszönhetően az építésénél alkalmazott radar sugarakat elnyelő, illetve visszaverő anyagoknak.
2013-ban olyan hírek is szárnyra kaptak, amelyek szerint Venezuela a francia Dassault cég Rafale típusát kívánta rendszerbe állítani, azonban most nagyon úgy tűnik, hogy a Bolivári Légierő marad az orosz beszállítóknál.
A jelenleg a Bolivári Légierő a 24 Su-30MK2-es mellett, 5 F-16-ost, több Hongdu K-8W-t, valamint 12 Tucanót és 12 Aermacchi SF.260-ost tart rendszerben, amelyek az utóbbi években több éles bevetésen is részt vettek az ország légterét megsértő narkórepülőgépek ellen.