A keddi megállapodás szerint a Vatikán képviselőin túl Kolumbia, Brazília és Ecuador külügyi vezetői felügyelik majd a megbeszéléseket.
A megállapodást azt tette lehetővé, hogy a felek kijelölték a tárgyalási témákat: erről csak annyit mondtak el, hogy az az ország érdekeit és a megbékélést célozza.
Ramon Guillermo Aveledo, az egyesült venezuelai ellenzék képviselője azt tartotta fontosnak kiemelni, hogy az első megbeszélések a televízió és a világ nyilvánossága előtt zajlanak majd.
A tárgyalásokkal kapcsolatban Antonio Ledezma, Caracas főpolgármestere azt mondta, kétségei vannak a kormány őszinteségét illetően: ,,egy dolog belemenni a tárgyalásokba, a másik, alávetni magát a tárgyalásoknak”. María Corina Machado ellenzéki képviselő szerint addig nem lenne szabad tárgyalni, amíg minden politikai foglyot szabadon nem engednek. Nem világos, hgy ez a lkövetelés teljesül-e.
Az ellenzék már többször elutasította, hogy tárgyalóasztalhoz üljön az államfővel. Az egyetemisták képviselői most is tiltakoztak az ellen, hogy közösségi oldalakon “háborús célpontnak” minősítették őket.
Venezuelában február közepe óta tartanak a kormány politikája ellen és a nehéz gazdasági helyzet miatt tiltakozó megmozdulások. Az országszerte zajló tüntetéseket kísérő zavargásokban és a hatóságokkal folytatott összecsapásokban 39-en meghaltak és több százra rúg a sebesültek száma. Maduro korábban államcsínykísérletnek nevezte a megmozdulást, a szervezőket pedig fasisztának titulálta.