A Nemzeti Szájhigéniás Megelőzési Program keretében az állam 942 000 dolláros beruházással 163 000, 6 és 12 év közötti gyereknek nyújt majd ingyenes fogászati ellátást. A lépés már csak azért is figyelemreméltó mert a bolíviai gyerekek döntő többsége ez idáig talán csak kívülről látott fogászati rendelőt, arról nem is beszélve, hogy a meglehetősen drága beavatkozások a vidéki lakosság számára szinte elérhetetlennek bizonyultak.
Evo Morales bolíviai államfő a Peruban, Kolumbiában és Bolíviában termesztett koka elkötelezett védelmezője, aki csak az után volt hajlandó visszavezetni az andoki országot az ENSZ drogkonvenciójának égisze alá, miután a nemzetközi szervezet elismerte a koka rágását, mint bolíviai kulturális örökséget, és mint olyat nem üldöztette tovább a törvény erejével.
Néhány héttel ez előtt Morales arról beszélt, hogy kubai mérnökök segítségével jelentős lépéseket tettek a koka ipari feldolgozásának hazai beindítása felé, amely a gyógyszer-, a kozmetikai- és az élelmiszeripart láthatja el keresett termékekkel.
Kokából készült élelmiszerek széles választéka kapható már Bolíviában, ahol az üdítőitaltól kezdve a cukorkákon keresztül a különböző teákig a szent és “millenáris” levél számtalan keresett termék alapanyagául szolgál.
Napjainkban éppen az Egyesült Államok egyike azon kevés országoknak amelyek legálisan importálhatnak kokát Dél-Amerikából gyógyszeriparuk számára, a bolíviai tervek szerint a termelés megindításával az inkák csodalevele egyre szélesebb nemzetközi piacon lesz kapható majd.