Cristina Fernández de Kirchner argentin elnökasszony több szokatlan intézkedést tett – mint a rossznyelvek mondják – azóta, hogy kisebb agyműtétet hajtottak végre rajta. Úgy szól a fáma, hogy a betegség hosszú óráiban elgondolkodott Argentína és Latin Amerika múltján, jövőjén és úgy látta: a jelenben nem jól bánnak a múlt emlékeivel. Nem helyesen értelmezik a történelmet, hiszen ha a kontinens dekolonizálásáról beszélnek, akkor abba nem illik bele Kolumbusz Kristóf alakja. Ugyanis a néhai hajós nevével fémjelzett esemény – Amerika felfedezése – a bennszülött népeknek éppen a gyarmatosítás, a szenvedés, a kiirtás időszakát vezette be. Vagyis Cristina – ahogyan fia és a hozzá közel állók nevezik – alergiás lett Crostobal Colónra és úgy döntött, hogy eltávolítja az elnöki palotából. A hirtelen haragnak áldozatul esett a kertben álló Kolumbusz szobor is – az elnökasszony parancsára azt is eltávolították onnan.
A Bennszülött Népek Szalonja az elnöki palota földszintjén található, egy olyan helyen, amelyet ki lehet bővíteni és ott a Hazafiak Galériáját lehet berendezni. Nem ez az egyetlen helyiség, amelyet az elnökasszony átalakított: megújult a kedvenc helyisége, a Nők Szalonja és az Evita Perón nevét viselő szalon, valamint a Népi Hősökről elnevezett Galéria is.
Az újabb átalakítás tehát a gyarmatosítók ellen, a térség bennszülötteinek nevében történik: meg kell ismertetni mindazt, amiről eddig nem beszéltünk, vagyis a bennszülött népek kultúráját – véli az elnökasszony. S ennek első lépése, hogy Kolumbuszt, a gyarmatosítás elindításával megvádolt felfedezőt száműzik a Casa Rosádából.