Korfu, a csodasziget
Korfura, akárcsak a másik kedvelt üdülőhelyre, Zakyntos szigetére nagyon sokan pályáztak a történelem során: olaszok, franciák, angolok lábnyomain lépkedhetünk, ha erre járunk. Turisztikailag pedig akkora kinccsé nőtte ki magát, hogy volt olyan időszak az elmúlt években, hogy egyetlen szobát sem lehetett kivenni, mert megtelt a sziget. Annyi magyar turista látogat el ide, hogy nemrég magyar napilapot is lehetett kapni az ottani újságosoknál.
A neve is szerelemből született
Korfunak a velenceiek nevezték el szigetet, így terjedhetett el ez a név, ám a helyiek Kerkürának hívják, aminek az eredete meglepő és vicces lehet. A görög mitológiában rengeteg isten van, akik emberi tulajdonságokkal vannak fölruházva: szeretnek, veszekednek, ölelnek, ölnek. Kerküra az egyik folyóisten lánya volt, aki megtetszett Poszeidonnak és a közeledés nem maradt viszonzás nélkül: a tengeristen együtt hált Kerkürával a szigeten, és ezért kapta meg a nimfa nevét a hely.
Mitológiába zárt város
Kevés olyan görög város van, amelynek ne lenne mitológiája, ráadásul a legtöbb történet fura, meghökkentő és gyakran szexualitással dúsított. Korfu sziget fővárosához is – amit szintén Korfunak neveznek – köthető ilyen történet: a legenda szerint Uránosz főisten és Gaya egy pár voltak, de Gaya megharagudott Uránoszra és megkérte a közös fiukat, Kronoszt, hogy vágja le apja heréit. Ő pedig szófogadó fiú módjára meg is tette ezt. Uránosz heréi a tengerre pottyantak, de amint érintkeztek a vízzel, megkövesedtek. Ebből lett a Korfut határoló két nagy hegy, a hulló vércseppekből pedig megszülettek a nimfák.
A cikk az Inforádió Világszám című műsora alapján készült. Inforádió Világszám az FM 88,1 MHz-es frekvencián dr. Kiss Róbert Richard műsorvezetésével péntek este 19:00 órától és szombat délelőtt 10:00 órától.