Michael Crowley, a mexikói reformokat elemező vezércikkének témájaként került címlapra Enrique Peña Nieto, az azték ország államfője.
Bár az publikáció még nem jelent meg nyomtatásban, a cikkben az erőszaktól sújtott ország megmentőjeként és „mint a politikai élet gyökeres megreformálójáról” ír Crowley.
Többen azonban nem értenek egyet a Time újságírójával. Egyesek például Photoshoppal egyenesen Adolf Hitler képével helyettesítették az államfőt, még mások a „Ki menti meg tőle Mexikót” feliratot biggyesztették az elnök képe alá, volt aki pedig az angol “Saving” szót a “Rapinggel” cserélte ki.
A Time korábban már írt több pozitív hangvételű cikket is Peña Nietoról – akit a mexikói ellenzéki sajtó csak, mint „tapasztalatlan szépfiút” emlegetett. Az észak-amerikai magazin 2013-ban úgy jellemezte az államfőt, mint aki Reagen karizmáját, Obama intellektusát és Clinton politikai képességeit ötvözi.
Az, hogy vajon mi is áll pontosan Michael Crowley írásában, részleteiben majd csak akkor derül ki, ha nyomtatásban is megjelenik az újság Peña Nieto képével díszített száma, az minden esetre biztos, hogy a magazin PR-ja bevált, ugyanis a közösségi médiák máris a címlappal, vagy annak módosított változataival vannak tele.