Mexikóban is pusztít a szegények heroinja, a krokodil

Sonora állam egészségügyi hatóságai megerősítették, hogy Mexikóban is megjelent a „krokodil” névre hallgató, rendkívül káros kábítószer.

 

 

 

 

A sonorai hatóságok közleménye szerint egy helyi drogambulanciára érkező páciensnél a köznyelv által „krokodil”, vagyis a dezomorfin függőség jeleit diagnosztizálták az orvosok. Leticia Amparano Gámez, a sonorai mentálhigiéniás szolgálat igazgatója elmondta, hogy a beteg lábán több helyen is levált a hámréteg, ennek ellenére a beteg függősége még viszonylag korai stádiumban fordult az orvosokhoz.

A szer gyógyszerelőanyaga, az α-klorokodid után krokodilként emlegetett drog könnyen elkészíthető kodein, jód és vörös foszfor felhasználásával, ám a házilag főzött dezomorfin általában nagyon magas hatóanyag tartalmú és rendkívül szennyezett. Mivel a keveréket általában további tisztítás nélkül injekciózzák be a használók, a drog súlyos szövetkárosodást, fekélyeket és üszkösödést okoz, aminek következtében a függők várható élettartalma alig 2-3 év.

A dezomorfin Mexikóban is a heroin egy olcsóbb alternatívájaként kerül forgalomba, és a bevett, délről északra irányuló drog utakkal ellentétben a hatóságok azt gyanítják, hogy szer az Egyesült Államokból érkezett az országba, ahol Arizonában és Illionisban is regisztráltak már függőket.

(Visited 1 times, 1 visits today)

Szóljon hozzá ehhez a cikkhez