Segítség a diákoknak, hogy ne vesszenek el a pénzügyekben
Száraz tananyag helyett élmény az oktatás? Igen, létezik. Ezt bizonyították be ismét az OTP Fáy András Alapítvány Oktatási Központ (OK Központ) munkatársai, ezúttal a nyíregyházi központjuk megnyitóján június 1-jén. A megnyitón résztvevő vendégek munka közben láthatták a központ trénerét és a diákokat, ahogyan egy különleges feladatot oldottak meg együtt.
A nyíregyházi központ megnyitásával az Alapítvány a világszínvonalú, ingyenes pénzügyi-gazdasági képzéseivel már nem csak Budapesten, hanem Kelet-Magyarországon is intézményi keretek között tudja fogadni az általános és középiskolás gyerekeket.
“Amikor valami megnyílik, elkezdődik, akkor tulajdonképpen mindig ott van a remény. S ha remény van, akkor van jövő is. Az OK Központ nyíregyházi részlegének megnyitása ezt jelenti: reményt, hogy lesz Magyarország, hogy lesz eredményes Magyarország. Mit is csinálunk mi? Mi is a mi célunk? Az, hogy Magyarországon olyan nemzedékek nőjenek fel, akik pénzügyi és egyéb gazdálkodási szempontból tanultak”
– mondta Dr. Vizy E. Szilveszter, a Fáy András Alapítvány kuratóriumi elnöke.
“Nagyon sok tudóst, művészt, feltalálót adtunk a világnak, és erre büszkének kell lenni. A nemzeti büszkeségnek ez az egyik alapja. Az, hogy itt, Magyarország ezen fertályán szintén akarunk képezni olyan fiatalokat, akik majd kikerülve az életbe a mindennapi problémákkal szembe tudnak nézni, és eredményesen tudnak szembenézni. Esélyt kell adni ennek a generációnak és az elkövetkezendő generációknak”
– tette hozzá.
A diákok remek környezetben tanulhatnak ráadásul, a felkészült trénerek mellett a modern technika vívmányai és egy gyönyörűen kialakított épület állnak a rendelkezésükre.
“Az Oktatási Központtal először az iskolában találkoztam, amikor eljöttek hozzánk, hogy mi majd játékosan fogunk tanulni. Először, mint egy rendes diák, kételkedve álltam hozzá. De amikor azt tapasztaltam, hogy az egész fiatalos és lendületes, bevonják a modern technikát is az oktatásunkba, van interaktív tábla, smart-tábla, minden, mi szem-szájnak ingere, ez megváltozott. Valóban így is lehet tanulni, nagyszerűen érezzük magunkat a tréningek közben”
– mondta a 16 éves Radvnászki Ronett, az OK Központ egyik lelkes diákja.
“Nagyon sok új dolgot tudnak megtanulni a diákok a tréningek során, olyanokat, amelyekről az iskolai keretek között, a tanórákon nem esik szó. És valójában ez a legfontosabb számukra, hogy olyan ismereteket tudunk átnyújtani, amelyeknek, habár az iskolai környezetben nem tudják elsajátítani, az életben viszont nagyon nagy hasznát fogják venni”
– mesélte Szilágyi Nóra, az OK Központ trénere.
Olyan különleges feladatokkal várja a központ a gyerekeket, melyek során a diákok valójában észre sem veszik, hogy olyan, a munka és a pénzügyek világában nagyon fontos tudást kapnak a játékok közben, amelyekkel felnőttként majd biztosan meg kell birkózniuk. Ilyen például az a feladat, amelyet bemutattak nekünk is: a gyerekeknek egy fiktív szigeten kellett telket/telkeket vásárolniuk, majd azokon szállodát/szállodákat felépíteniük. A valóságban kockacukorból kellett építkezni: az egyik diák bekötött szemmel rakta egymásra a cukrokat, egy másik irányította őt, segítette, hogy hova tegye a kockát, a harmadik pedig leállíthatta a munkafolyamatot. A feladat nemcsak azt méri, hogy a diákok milyen mértékben képesek helyesen döntést hozni, vagyis meg tudják-e tudatosan tervezni a projekt kimenetelét, és véghez tudják-e vinni úgy, hogy a játék során profitot termeljenek, de egy, a vállalati szférában nagyon fontos dologgal is találkozhatnak: a hierarchiával.