84 éves rabló egy londoni idősotthonban hunyt el. Biggs 1963. augusztus 8-án állította meg egy tilosra váltott jelzővel a brit királyi posta Glasgow-ból Londonba tartó értékszállító szerelvényét, amiről tizenöt társával 2,6 millió akkori fontot emelt el. A 120 postazsák tartalma mai pénzben legalább 40 millió fontot (14 milliárd forint) érne. Bandájával még abban az évben lebuktak, és harmincévi börtönbüntetés kapott. De három év után megszökött a Wandsworth börtönből.
Brazíliába menekült, ahol családot alapított és két gyereke született. A két ország között nem volt kiadatási egyezmény, és mivel a brazil törvények tiltják a kiskorúakat nevelő gyanúsítottak kiszolgáltatását külföldi államoknak, soha nem is adták ki. Azt mondják, hogy a brit hatóságok még elrablásával is megpróbálkoztak, de csak Barbadosig jutottak vele, ahonnan újra sikerült meglépnie. 2001ben sem akárhogy tért vissza Angliába: a sztorija fejében a The Sun bérelt magánrepülőgépet számára.
A pénztelensége és rossz fizikai állapota hozta vissza Angliába és bár börtönbe kellett volna mennie, rossz egészségügyi állapota miatt végül idősek otthonába került. Kegyelmet viszont többszöri kérelme ellenére sem kapott.
A vonatrablás alatt lövés nem dördült, de a vonat vezetőjét, Jack Millst annyira megverték, hogy később belehalt a sérüléseibe. Biggs a támadásban nem vett részt, de ő szerezte a bandának az embert, aki tud vonatot vezetni. Mindig úgy nyilatkozott, hogy ő nem bűnöző, mivel senkit sem bántott – ő csak gazember és erre büszke is volt.