Soros alapítványát sejtik a droglegalizálás hátterében Latin-Amerikában

Soros Györgyöt és a Nyílt Társadalom Alapítványt emlegetik Latin-Amerikában az uruguayi marihuana-legalizálás hátterében és sokak szerint a magyar származású mágnás kulcsszerepet játszik abban, ami a térségben droglegalizálás ügyben történik.

A BBC-Mundo szerint a legalizálás érdekében folytatott kampányt Soros finanszírozta és hozzájárult ahhoz, hogy a kis latin-amerikai ország elsőként legalizálja a drog eladását és használatát. Mint a cikkben megjegyzik, a Nyílt Társadalom Alaapítványban nem egy olyan szevezet tevékenykedik, amely nyíltan kiáll a drog legalizálása mellett a térségben.

Az írásban idézik azt is, hogy Soros György szeptemberben találkozott José Mujica uruguayi elnökkel és ennek kapcsán azt idézik Soros Györgytől: ,,Kisérleteznünk kell és Uruguay az első ilyen kisérleti ország”.

Mujica pedig New Yorkban a találkozójuk végén azt nyilatkozta, hogy mivel Sorosnak befolyása van több fontos civil szervezetben (NGO), együttműködött az amerikai mágnással és a jövőben is együttműködik vele.

Pedro Abramovay volt brazil igazságügyi miniszter, aki most a Nyíilt Társadalom Alapítványban (Open Society) a latin-amerikai ügyekért felelős, úgy látja, hogy az alapítvány az emberi jogok kérdésén keresztül jutott el a drogproblémáig. Előbbiről ugyanis nem lehet beszélni anélkül, hogy a drogháború történéseit figyelmen kívül hagyják. Cáfolta egyben, hogy a kérdés bármilyen kapcsolatban állna azokkal a tárgyalásokkal, amelyeket a Soros a térségben mezőgazdasági témakörben folytat.

Az Open Society mintegy 34 milliódollárt  fektet be Latin-Amerikában és ennek 10 százaléka a drogkérdés területére kerül: olyan szervezeteket támogatnak, amelyek a jelenlegi drogkereskedelemmel kapcsolatos eredménytelen politika megváltoztatását akarják. Az Egyesült Államokban a Drug Policy Alliance elnevezésű szervezet kap támogatást a Soros féle alapítványtól: ez a szervezet döntő szerepet játszott abban, hogy Colorado és Washington államokban legalizálták a marihuánát és ők küldtek szakértőt Uruguayba is.

A kampány Uruguayban – becslések szerint – mintegy százezer dollárba került és a Regulación Responsable elnevezésű szervezeten keresztül zajlott. Az összegből 60 ezer dollárnyi az Open Societytől érkezett.

A kérdés természetesen megtalálta a maga politikai szinezetét Uruguayban is: a konzervatív jobboldali és Mujica rendszerével szembehelyezkedő Colorado Párt támadja a marihuána kérdés ezen megoldását és már Che Guevarát is bevezette az ellenkampányba. Eszerint Mujica ,,korábban Che Guevarával masírozott , most pedig Soros és Rockefeller segítségét kéri”. Nem akarjuk sem Sorost, sem Rockefellert sem pedig kisérleteiket – mondják.

A kérdés tehát nagy viharokkal vegyesen ébren tartja a latin-amerikai könnyűdrog-legalizálás híveit és ellenfeleit, a vádak pedig széles skálán érkeznek José Mujica számlájára. 

(Visited 1 times, 1 visits today)

Szóljon hozzá ehhez a cikkhez