Robotkéz a szoknya alól
Ezek a távirányítós robotkarok tökéletes kiegészítői bármilyen szoknyának. Az igazán fura japán divatcikkek talán még praktikusak is lehetnek.
Tavaly egy tervező előállt a Hikaru szoknyával, ami LED világítást használt, hogy ráirányítsa a figyelmet a rucira és viselőjére. Akkor az ötlet futótűzként terjedt a neten. Miközben nálunk kevésbé kedvelik a lányok, Ázsiában, de főleg Japánban nagyon népszerű a szoknya. Nem csoda hát, hogy rengeteg futurisztikus kiegészítő születik hozzá.
Most egy új, igazán látványos ötletet valósítottak meg: ez a robotkar, mely a szoknya alól bukkan elő és igen praktikus is tud lenni. Megfogja a mobiltelefont, az üdítőt, segít felvenni dolgokat.
A tervező ráadásul ugyanaz a Kiyoyuki Amano, akinek a világító szoknya is tulajdonítható, és aki a Kayac cég kreatív igazgatója. Imádja a „vidám” futurista technológiákat, így senki nem kételkedett abban, hogy ha valaki, hát ő igent fog mondani a robotkarok megvalósítására. Sokak szerint miközben igen furán néz ki, az újítás igazán robbanásszerű lehet: mindenki viselni akarja majd.
Egyértelmű, hogy sok munkát tettek a projektbe, hiszen a karok megjelenése tökéletes, a mozgás viszonylag zökkenőmentes. Sajnos azonban csak látszólag távirányításúak, hiszen a viselő csupán aktiválja az előre beprogramozott mozgásokat, és a cucc valójában nem csatlakozik a felhasználó agyához, mint ahogy azt korábban remélték. Sokaknak ez ugyan kiábrándító, de érthető: hiszen az agyi irányítású technológia létezik ugyan, de még nem annyira elterjedt és megfizethető.
Sajnos azonban nincs rá garancia, hogy a szoknyát gyártani is fogják. Pedig minden bizonnyal ez lenne a legjobb mobiltelefon- és üdítőtartó a lányok számára, nem beszélve arról, hogy távol tarthatná a tapizókat is a metrón.
絶対領域拡張計画アームスカート (@armskirt) által közzétett videó,