Rengetegen voltak a Járatlan Utakon Fesztiválon
A harmadik éve megrendezett Járatlan Utakon Fesztivál ismét a Müsziben kapott helyet a Blaha Lujza téren, ahová rengetegen látogattak el, hogy többet tudjanak meg arról, miként lehet kevés pénzből sok kalandra szert tenni.
Az egynapos fesztivál (összefoglalónkat korábbról itt olvashatja) rengeteg előadónak adott helyet a Művelődési Szint különböző termeiben. Egyszerre négy helyszínen folytak a beszélgetések, de még ez is túl kevésnek bizonyult, hiszen mindegyik terem színültig megtelt. A fesztivál szervezője, Csonka Gábor, alias Vándorboy mesélt nekünk arról, mik a benyomásai az idei eseménnyel kapcsolatban:
“Az egyetlen kritika, ami ér minket, az, hogy az emberek nem tudnak egyszerre több helyszínen lenni, szeretnének meghallgatni minden előadót. Ez arra sarkall minket, hogy egy évben többször rendezzük meg a fesztivált.”
Vándorboy szavaiból és a Müsziben megjelent tömegből is látszik, hogy rengeteg az érdeklődő a téma iránt. Arról is kérdeztük, hogy mik a tervek, mit várhatunk a Járatlan Utak Fesztiváltól a jövőben.
“Egyfelől szeretnénk évente kétszer is megrendezni a fesztivált, illetve a tervek között van, hogy angol nyelvű előadásokat is szervezünk. Budapesten elég nagy az expat közösség, az utazók és érdeklődők nagy része pedig beszél angolul.”
Gábor azt is szeretné, ha a külföldi társrendezvényekkel szorosabb kapcsolatot ápolnának, és nagy átjárás lenne az előadók között.
A fesztiválon előadást tartott dr. Kiss Róbert Richard Prima Primissima díjas turisztikai újságíró is, aki arról beszélt, hogyan jutott el 173 országba munkájának köszönhetően. A kalandos utazások rengeteg vicces és szokatlan sztorit adtak Richardnak, sokszor pedig olyan nyugodtsággal és humorral beszélt lélegzetelállító és veszélyes szituációkról, mintha csak Bécsbe ugrott volna el várost nézni.
Volt ő luxusszállodák felbecsülhetetlen lakosztályaiban, de járt már olyan helyeken is hátizsákkal, ahol kevesen voltak előtte a világon. Mostanában a Magyar Kulturális és Kereskedelmi Központtal (HTCC) és a Magyar Afrika Társasággal (AHU) járja Afrika különböző részeit, ahova orvosmissziókat visznek a rászorulóknak.