Ezen túl az Egyesült Államok számos, az ENSZ Közgyűlésére tartó venezuelai közéleti személyiség vízumkérelmét elutasította.
Nicolas Maduro elnöki gépe Puerto Rico légterét használta volna útban az elnök kínai hivatalos látogatására. A venezuelai tiltakozó közlemény kiemeli, hogy az Egyesült Államok ,,gyarmatosította 1952-ben Puerto Ricot és most kihasználja ezt a helyzetet”. A lépés azonban nem akadályozza meg, hogy az államfő ejusson Kínába – hagsúlyozzák a caracasi közleményben.
Az Egyesült Államok és egyes latin-amerikai államok közötti fezszlt viszonyt csak tetézi, hogy Evo Moraes bolíviai elnök a Celac azonali összehívását kezdeményezte. Ezen, mint javaolta, tekitsék át a kialakult helyzetet: úgy hírlik, a bolíviai elnök javasolni fogja a tagállamoknak nagyköveteik azonnali visszahívását az Egyesült Államokból.
A Latin-amerikai és Karibi Államok Közösségét (CELAC) 2011. decemberében hozták létre és kihagyták az alapító tagok közül az Egyesült Államokat és Kanadát. Bár a 33 tagállamot számláló közösség, amelynek elnöki tisztét jelenleg Kuba tölti be, nyilatkozatai alapján nem kíván az Amerikai Államok Szervezetének (AÁSZ) a helyébe lépni, mégis sokan így tekintenek rá. Az AÁSZ-ak nem tagja Kuba.