Chile: négy gyereket rontott meg egy kiugrott pap

Kiskorúakkal szemben elkövetett szexuális erőszak vádjával állítottak bíróság elé egy volt papot Chilében.

 

 

 

Az ügyészek szerint a most 53 évese Omar Rogel Pinuer még akkor követte el a bűntényeket, amikor a San Francisco de Cunco internátus adminisztrátoraként dolgozott a dél-chilei Temucóban 2006 és 2011 között.

A tanúvallomások szerint Pinuer négy kiskorúval létesített szexuális kapcsolatot, akiket később készpénzzel és alkohollal jutalmazott.

A 14 és 16 éves fiúkkal fajtalankodó pap bűneinek felderítésében az ügyész szerint a Katolikus Egyház nem nyújtott megfelelő segítséget a nyomozati szerveknek.

Az időközben kiugrott pap most akár 15 év letöltendő börtönbüntetésre is számíthat a vasárnap esedékes ítélethirdetéskor.

 

 
(Visited 1 times, 1 visits today)

Szóljon hozzá ehhez a cikkhez