Rasszista jelszavakat kiabáló több száz ittas fiatal egy Mexikóból érkezett vitorláshajó legénységét bántalmazta súlyosan.
Futballhuligánok támadták meg mexikóiak egy csoportját a lengyel tengermelléki Gdynai strandján. A rasszista jelszavakat kiabáló több száz ittas fiatal egy Mexikóból érkezett vitorláshajó legénységét bántalmazta súlyosan. A megtámadottak közül többet eszméletlenre vertek. A támadók a Ruch Chorzów elsőosztályú futballcsapat szurkolói voltak, akik a helyi Gdynia elleni mérkőzésre érkeztek a városba, és annak strandján italoztak. A szemtanúk szerint a támadók „mocskos feketéknek” nevezték a megtámadott mexikóiakat, akik a Mexikói Haditengerészeti Akadémia Cuauhtemoc nevű kiképzőhajójával érkeztek baráti látogatásra a városba.
A helyszínre érkezett rendőrség több huligánt letartóztatott, a sérülteket elsősegélyben részesítették a kihívott mentősök. A verekedés néhány résztvevőjét súlyosabb sérülésekkel kórházba kellett szállítani, egy mexikói állampolgárt benntartottak megfigyelésre a gdyniai kórházban.
Az eset nagy felháborodást váltott ki a helyszínen és az egész városban. Wojciech Szczurek Gdynia polgármestere még vasárnap nyilatkozatban ítélte el „a több száz főnyi huligán brutális támadását” a mexikóiak ellen, egyben a legmélyebb felháborodásának adott hangot, és reményét fejezte ki, hogy a mélyen elítélendő támadás résztvevői elnyerik méltó büntetésüket.
{youtube}z2Qh9SRoORs{/youtube}