Tajvan is összeállította követelései listáját a szexrabszolga-ügyben
Egy héttel a japán-dél-koreai megállapodás után, Tajvan is összeállította követeléseinek listáját a második világháborúban a japán hadsereg által szexrabszolgaságra kényszerített nők ügyében.
Eleanor Vang tajvani külügyi szóvivő elmondta, hogy miután Tajpej és Tokió között nincsenek diplomáciai kapcsolatok, a kétoldalú tárgyalásokat a tajvani Kelet-ázsiai Kapcsolatok Társasága és a japán Külkapcsolatok Társasága közreműködésével folytatták le.
Miután részletesen megvitatták a második világháború előtt és alatt katonai bordélyokba kényszerített nők kérdését egy munkacsoporttal, tajpeji illetékesek összeállították a követelések listáját. Eszerint hivatalos bocsánatkérést, kárpótlást, az áldozatok hírnevének és becsületének a helyreállítását, valamit az áldozatok megélhetésének biztosítását várják a japán féltől.
Tajvanban, amely 1894 és 1945 között volt japán uralom alatt, mintegy 2000 úgynevezett “kényelmi nő” állt a japán katonák szolgálatában, 85 közülük bizonyítottan áldozat volt. Egy tajpeji nővédelmi alapítvány szerint jelenleg négyen élnek közülük Tajvanon, az életkoruk átlagosan 90 év.
A december 28-án megkötött japán-dél-koreai megállapodás értelmében új alapot állítanak fel a szexrabszolgaságra kényszerített dél-koreai nők támogatására, amelyhez a japán kormány 8,3 millió dollárral járul hozzá, Dél-Korea pedig vállalta, hogy az ügyben nem bírálja többé Japánt.