Alexander Mora elszenesedett holttestét az Innsbrucki Egyetem laboratóriumában azonosították a szakértők, szombaton pedig a családtagok is megerősítették a hírt, miszerint az Igualában eltűnt tanárképzős diák holttestének maradványaira bukkantak a szeméttelepen.
A nevük elhallgatását kérő kormányhivatalnokok az AP és AFP hírügynökségeknek szintén megerősítették a diák azonosításáról felröppenő híreket.
A mexikói szövetségi ügyészség a mai napra időzített sajtótájékoztatóján hoz majd nyilvánosságra további részleteket a 43 eltűnt diák utáni nyomozás eredményeiről, valamint Alexander Mora azonosításáról.
A BBC Mundo mexikói tudósítója szerint a coculai szeméttelepen talált maradványok pusztán néhány fogra és csontszilánkra tehetőek – ennyi maradt ugyanis az elevenen elégetett 43 tanárképzős diákból.
A szeméttelepre a nyomozati munka során letartóztatott gyanúsítottak vallomásai hívták fel a hatóságok figyelmét. A vizsgálatok jelenlegi állása szerint a diákokat a Guerreros Unidos-kartell bérgyilkosai ölték meg és égették el néhány órával az után, hogy az igualai rendőrség letartóztatta, majd pedig a bűnözők kezére játszotta az ayotzinapai tanárképzősöket.
A 43 diák szeptemberi eltűnése és feltételezhető meggyilkolása nyomán kirobbant társadalmi elégedetlenségi hullám Enrique Peña Nieto kétéves kormányzásának legsúlyosabb politikai válságát okozta.
Alexander Mora maradványainak azonosítását azzal egy időben jelentették be a hatóságok, hogy több mint 100 000 tüntető vonult Mexikóváros utcáira a diákok ügyének kivizsgálását követelve. A demonstráció egyébként egybeesik Emiliano Zapata és Francisco „Pancho” Villa mexikói forradalmárok hőstettének 100. évfordulóján rendezett megemlékezésekkel, 1914-ben ugyanis ezen a napon találkozott az ország fővárosában Zapata Déli Felszabadító Hadserege és Villa Északi Hadosztálya, amely esemény a Mexikói Forradalom egyik emblematikus győzelmeként él a mexikói népi kultúrában.
A tömegtüntetésen pedagógusok, diákok, az eltűnt tanulók hozzátartozói, munkások és földművesek vonultak a város központjába az elnök lemondását, egyes kollektívák pedig egyenesen az államfő bebörtönzését követelve.