Országjárás, borozás, kapcsolatépítés a XVII. Magyar Borok Útja Rallyen
Magyarország, Budapest – A kilencszáz kilométeres út során a versenyzők felkeresték Magyarország legjelentősebb pincészeteit és pálinkafőzdéit az egri, tokaj-hegyaljai, mátrai és dél-balatoni borvidéken. Különféle erőpróbák, játékos vetélkedőt tették próbára a borrallye résztvevőit.
A XVII. Magyar Borok Útja Rallye augusztus 24-én a Magyar Műszaki és Közlekedési Múzeum elől indult. „…ez az út az ország egyik legkellemesebb autós túrája” – köszöntötte a Magyar Műszaki és Közlekedési Múzeum elől induló autósokat Fazekas Sándor vidékfejlesztési miniszter. A résztvevők közel 80 autóval indultak, és 21 pincészetet, valamint több pálinkafőzdét is felkerestek augusztus 24 és 26 között. Az állomásokon a navigátorok megismerkedhettek az ország kitűnő boraival, a sofőrökre tekintettel egy-egy üveg bort magukkal is vihettek a versenyzők. További pontokat szerezhettek az állomásokon szervezett játékos vetélkedők során. Az első estén Egerben, a második estén Siófokon szálltak meg a résztvevők, ahol a vacsora után további programok várták őket. A Regő Kft. által szervezett boros autós túra jótékony célokat is szolgált. A zárónap ünnepélyes gáláján tombolasorsolást és borárverést tartottak, melynek összegét az Afrikai – Magyar Egyesületnek ajánlották fel.
A borrallye résztvevői Balogh Sándornál, az Afrikai-Magyar Egyesület elnökénél is látogatást tettek. Itt adták le a tesztlapokat, melyek a vetélkedők részét képezték, illetve megálltak megpihenni a bekecsi paradicsomban: a sofőrök hideg limonádéval, az utasok borral vagy fröccsel frissítették fel magukat, de lehetőségük volt arra is, hogy a nyári forróságot a hűvös medencében időzve enyhítsék. Sok versenyző elidőzött a bájos udvarban, élvezve Balogh Sándor és az Afrikai-Magyar Egyesület dolgozóinak vendégszeretetét.
A Rallye olyan üzleti kapcsolatok, barátságok kiépítését segíti, amelyre a mindennapi nagyvárosi légkör nem nyújt lehetőséget. A szórakozni vágyók, borkedvelők, neves üzletemberek, művészek, sportolók és újságírók vesznek részt a rallye-n. Minden évben találkozhatunk közismert személyekkel, idén autóba ült György István, Budapest főpolgármester-helyettese, Győrfi Pál, az Országos Mentőszolgálat szóvivője, Szabó Dóra és Hódi Anikó szépségkirálynők, a TV2 Aktív Azurák Csabával, Zsidró Tamás, Hajas László és még sokan mások. A háziasszony Orosz Barbara volt.
A résztvevők a közel 900 km-es táv megtételével népszerűsítik a borturizmust. Regőczi Attila a rallye főszervezője úgy nyilatkozott, hogy céljuk a borvidékek népszerűsítése mellett a figyelem felhívása a gasztronómiára, a turisztikai látnivalókra, a környezetvédelemre és közlekedésbiztonságra.
A tájékozódásban egy itiner volt a segítségükre, mely a pincészetekhez mutatta meg az utat, és időellenőrző check point-okon is átvezetett. A győztest az útvonal és az időkeret pontos betartása, valamint a játékokban nyújtott teljesítmény alapján választották ki a szervezők. Az útvonalról való letérést, az ellenőrző pontok kihagyását, vagy a túl gyors haladást a versenybírók pontlevonással sújtották. A Hungaroring csúszós, vizes tesztpályáján és a pincészeteknél ügyességi játékokkal lehetett ellensúlyozni a pontvesztést; célba dobással, íjászattal, hordógurítással, talicskatolással vagy épp a tesztlap helyes kitöltésével növelhették esélyüket a versenyzők.
EREDMÉNYEK:
Abszolút:
1. Székely István – Balassa István
2. Kiss Róbert Richárd -Dobos Imre
3. Nádasi Tamás -Udud Péter
4. Szabó Szergej – Barna Bence
5. Diósi Rezső – Kemény László
Borászok:
1. Juhász Ádám – Kutrucz Gergely
2. Nagy József -Gyabronka Bence
3. Demeter Csaba -Hervai Zsolt
Női:
1. Nagy Krisztina -Oláh Andrea
2. Szilágyi Edina -Hegedűs Magdolna
3. Németh Krisztina -Nováki Mariann
Politikusok:
1. Makay Zsolt – Erdős Gergely
2. György István -Hajdú Péter
3. Horváth László -Horváth Dávid
Újságíró:
1. Kiss Róbert Richárd -Dobos Imre
2. Orodán Sándor -Győrfi Pál
3. Dutka Antal – Zsákovics Imre