10 ezer kutyát vágtak le a kutyahús-fesztiválra

Bár Budán csak egyszer volt kutyavásár, Kínában évente rendeznek kutyahúsfesztivált. A cél az állatok levágása, és végül elfogyasztása.

Évente megrendezik Dél-Nyugat-Kínában az úgynevezett Licsi-és Kutyahúsfesztivált, amin persze az állatvédők minden évben rendre ki is akadnak. A rendezvény alkalmával mintegy 10 ezer ebet vágnak le a húsáért a nyári napfordulón- jelenti az állami média.

A licsi egyébként Dél-Kínában több mint ezer éve termesztett trópusi gyümölcs. A licsi név a kínai nyelvből származik. Hogy a gyümölcs hogyan kapcsolódik a kutyahúshoz? Azt is a nyári napfordulón fogyasztják a helyiek, csakúgy, ahogy az ebeket. Egy nyugdíjas  tanár Tianjinből akkor került az újságok címlapjára, amikor több tucat kutyát vásárolt, hogy megehesse őket. A helyiek és az árusok szerint az állatok „humánus” módon pusztulnak el.

Az állatvédő aktivisták szerint viszont az ebek legyilkolása kegyetlen módon zajlik, sőt egy online kampányt is indítottak, hogy betiltsák a fesztivált. A petíciót eddig több mint 3,8 millióan írták alá, a többi között hazai és külföldi hírességek álltak a betiltó kezdeményezés mellé.

dog_meat

A brit humorista Ricky Gervais a Twitteren adott hangot ellenérzésének, míg a kínai popsztár Chen Kun, és a színész Yang Mi a kínai közösségi oldalon, a Weibon jelezték, hogy csatlakoznak a kampányhoz. Fan Bingbing kínai színész és vele együtt sok felhasználó a betiltókampány videóját is megosztották.

A kutyaevés hagyománya úgy 400-500 évre nyúlik vissza Kínában, Dél-Koreában és más ázsiai országokban. Úgy vélik, hogy a hús fogyasztása segít kibírni a nyári hőséget. Az említett fesztivált azonban csak néhány éve rendezik. A kutyák egyes részei szárított formában a kínai gyógynövénypiacon is fellelhetők, mint különleges gyógyszer.

Yulin város képviselői elhatárolták magukat az ott zajló rendezvénytől. Az internetes hozzászólásokból kiderül, hogy a helyi lakosok gyakran jöttek össze licsit és kutyahúst enni a nyári napfordulón.

„A nyári napfordulón rendezett licsi és kutyahús fesztivál egy média által kitalált kifejezés. A város soha nem rendezett hivatalosan ilyen rendezvényt”- írja az állami hírügynökség.

Az elmúlt néhány évben állatbarátok úgy próbáltak segíteni, hogy kutyát vásároltak a városban, hogy megmentsék őket. Egy ma már nyugdíjas tanár mintegy 7000 jüanért (kb. 34 ezer forint) vett 100 kutyát, hogy mentse azok életét.

Pekingben azt mondják: a kormány egy nagyon nehéz helyzetben van. A kutyahúsfogyasztás rengeteg negatív kritikát eredményez a külföldi médiában. Ezen kívül a húsipart gyakran azzal vádolják, hogy alattomos taktikákkal, beleértve az állatok illegális elfoglalásával próbálják a kis kedvenceket élelmiszerként árusítani. A kormány eközben óvatosan kezeli a helyzetet, és egyre jobban figyel az állatjogi mozgalmakra. Az állatvédő aktivistáknak Kínában már kialakult egy összetartó hálózata a közösségi oldalakon, amely sok külföldi állatvédő csoportokra is kiterjed.

(Visited 116 times, 2 visits today)

Szóljon hozzá ehhez a cikkhez