Konkrét üzleti tervek Marokkóval
Magyarország, Budapest –.Egy 1200 négyzetméteres logisztikai bázist bocsájtunk Dunaharaszti területén a marokkói üzletemberek rendelkezésére, hogy az áruikat elhozhassák, és innen meghódíthassák nemcsak a magyar, de a kelet-európai piacokat is – jelentette be Balogh Sándor, a Marokkói-Magyar Üzleti Tanács elnöke azon az üzleti konferencián, amelyen számos magyar cég képviseltette magát, egyebek között a CBA és a Mirelit Mirsa Zrt.
Cégünk elsősorban a magyar termékekre építkezik, ugyanakkor novembertől májusig nem tudjuk biztosítani magyar forrásból a szükséges mennyiségű zöldséget, gyümölcsöt. Ekkor lépnek életbe azok a beszerzési források, lehetőségek, amelyeket például Marokkóban is látunk. Bízunk benne, hogy kétoldalú kereskedelmi kapcsolatot tudunk kiépíteni Marokkó jelentős zöldség-gyümölcs termesztőivel – mondta Fodor Attila, a CBA szóvivője.
Természetesen mindenki eladni szeretne, de az az igazi jó kapcsolat, ami kétoldalú. Úgy látom, hogy vannak olyan termékek, például a szamóca, ami Magyarországon nem olyan nagy területen terem, ami pedig terem, azt friss piacon értékesítik. Tehát a fagyasztott iparágnak nincs megfelelő alapanyaga, ellentétben Marokkóval, ahonnan lehet importálni – vázolta Dr. Losó József, az albertirsai Mirelite Mirsa Zrt. elnöke.
Larbi Bourabaa a Maroc Export főtitkára két okból is örül annak, hogy elmélyítik a marokkói-magyar kapcsolatokat. Amellett, hogy szeretnénk Magyarországgal kétoldalú, nyerő-nyerő kapcsolatokat kiépíteni, úgy tekintünk rá, mint egy kapura, ami megnyithatja az utat Kelet-Európa és Oroszország felé is. Természetesen Marokkó ugyanilyen kapu Magyarország számára Afrika felé, így mondhatjuk, hogy ezen a konferencián igazából a háromoldalú kapcsolatokat szeretnénk erősíteni – mondta bizakodva a marokkói főtitkár.