Ingyenes japán remekművek az Edo és Meidzsi-korból (fotók)
Figyelem, figyelem kedves művészek, művészet-kedvelők, tervezők, alkotók, a divat szerelmesei, és azok, akiket elkápráztatnak a gyönyörű alkotások. A Smithsonian könyvtár most a legjobb barátjává válhat.
A Smithsonian könyvtár birtokában több ezer mű és értékes könyv van. Most a Freer and Slacker Galéria, azaz a Smithsonian Ázsiai Művészeti Múzeum az interneten ingyenesen letölthetővé tett több ezer gyönyörű japán nyomatot.
Az alább látható alkotásokat, melyek az Edo (1600-1867) és Meidzsi-korból (1868-1912) származnak, még biztosan nem jelentek meg digitális formában. Ha szeretné ön is gépén tudni ezeket a műveket, ne habozzon.
A gyűjtemény egyébként egy havi művészeti magazinból, a Sin-bidzsucukai-ból (Új művészvilág) származik. A lap 1902-ben mutatott be először különböző mintákat, alkotásokat híres művészektől. A művészek közt szerepelt többek között a szerkesztő maga, Furuja Karin, illetve elődje, Szekka Kamiszaka. Szekka volt az első olyan művész, aki műveibe belevitte a nyugati ízlést, stílust és módszereket.. Furuja folytatta ezt az új, modern japán irányzatot, és segítette terjedését az egész világon.
Ha ön is szeretne digitális hozzáférést az itt látható képekhez, akkor irány a Smithsonian könyvtár honlapja, ahonnan a fent említett lapból kettő teljes egészében letölthetők: KATT. A fájlok ráadásul jó nagyok, tehát tökéletes minőségben élvezhetjük őket.
Ha inkább a hagyományos műalkotások érdeklik, akkor Freer and Slacker Galériát ajánljuk, mely szintén számtalan ingyenes letöltést kínál Ázsia minden tájáról. A japán részben megtalálhatja a világhírű Edo-kori fametszeteket, olyan művészek műveit, mint Hokuszai és Hirosige Utagava.
Néha nem elég, ha a kiváló műveket a múzeumban bámuljuk. Kitehetjük őket saját falunkra is, vagy lehet a háttérképünk. Ráadásul ingyen.