Európában és a fejlett országokban a gyerekkereskedelem és a kiskorúak adás-vétele elsősorban szexuális jellegű. Itt az a meglepő, hogy a lányok aránya csökken. Ázsiában nem a szexuális kizsákmányolás a kereskedelem fő célja, hanem az olcsó munkaerő: gyerekek milliói dolgoznak szinte rabszolgaként. Afrikában és a Közel-Keleten az is fenyegeti a gyerekeket, hogy erőszakkal katonát csinálnak belőlük. A gyerek katonák sok afrikai és közel-keleti milícia utánpótlását jelentik. Lányokat is besoroznak, ők nem annyira harci feladatokat látnak el, hanem a hadtáp munkatársai vagy pedig hírszerzők. Előfordul az is, hogy gyerekeket öngyilkos terroristának képeznek ki egyes országokban.
A gyerekek adás vételét sok országban természetesnek tekintik. Van, ahol a szülő maga adja el gyermekét, hogy pénzhez jusson és csökkentse az éhes szájak számát otthon. A hatóságok sok országban igen elnézően bánnak a gyerek kereskedőkkel, és nem lépnek fel ellenük megfelelő határozottsággal. Félő, hogy a gyerekek adás-vétele a jövőben folytatódni fog, sőt a jövőben fokozódhat is, mert az üzleti haszon jelentős és a lebukás kockázata nem túlságosan nagy. Az ENSZ jelentése nemzetközi összefogást sürget a gyerekkereskedelemmel szemben, mely sok szegény országban valóságos iparággá vált, melyet a helyi hatóságok igen elnézően kezelnek.
Virágzó üzlet a gyermekkereskedelem
Ez derül ki az ENSZ bűnüldözési szervezetének jelentéséből, mely 128 állam helyzetét vizsgálja. Afrikában és a Közel-Keleten az áldozatok többsége gyerek, illetve fiatalkorú. Indiában, Egyiptomban és Peruban ez még a 60%-ot is meghaladja.
(Visited 2 times, 1 visits today)