Guineában, Libériában és Sierra Leonéban az Ebola-betegek 20 százaléka gyerek. Az UNICEF alkalmazottainak számát 300-ról 600-ra növeli ezekben az országokban – mondta Peter Salama, a szervezet egyik tisztségviselője az ENSZ New York-i székházában.
“Az iskolákat bezárták, a gyerekeket nem engedik ki otthonukból, nem játszhatnak más gyerekekkel. A halál pedig sorra szedi az áldozatait” – tette hozzá.
A Sierra Leone-i hatóságok bejelentették hétfőn, hogy a betegségben meghalt egy újabb hazai orvos, Godfrey George, egy állami kórház főorvosa, immár az ötödik az országban, ahol nagy hiány van egészségügyi alkalmazottból.
Kanada bejelentette hétfőn, hogy újabb összeget – 20 millió amerikai dollárnak megfelelőt – fordít az ebola elleni oltóanyag kutatására és fejlesztésére, és hogy készletet hoz létre oltóanyagból és a kísérleti fázisban lévő gyógyszerekből arra az esetre, ha a halálos járvány betörne az országba.
Mindeddig nem észleltek ebolás esetet Kanadában, mégis az észak-amerikai ország bejelentette pénteken, hogy Ausztráliához hasonlóan felfüggeszti a vízumkérelmek elbírálását az Ebola-járvánnyal küzdő nyugat-afrikai országok állampolgárai esetében.
Ezt megelőzően Margaret Chan, az Egészségügyi Világszervezet (WHO) vezérigazgatója élesen bírálta Ausztrália lépését, mondván, hogy a határok lezárása nem fogja megállítani az ebolavírus terjedését.