1. Lalla Szalma hercegnő (Marokkó)
Szalma Bennanit 1978. május 10-én született Fezben. Végzetségét tekintve informatikus mérnők. A marokkói uralkodóval 2002. április 12-én házasodott össze és azóta két gyermekük született. Szalma hivatalos címe:„Lalla Szalma marokkói királyi hercegné”, ezért nem viseli a királynéi rangot. Az észak-afrikai királyság egyik legbefolyásosabb asszonyának számít. Rendszeres résztvevője különböző jótékonysági eseményeknek és egy saját rákbetegeket megsegítő civil szervezetet is működtet.
2. Sylvia Bongo Ondimba (Gabon)
Sylvia Valentin 1965. március 11-én született Párizsban. Két hónapos korában szülei Kamerunba költöztek, ahol apja egy biztosítási céget alapított. Később huzamosabb ideig Tunéziában élt, majd 1974-ben szüleivel Gabonban telepedtek le. Sylvia 1988-ban ismerkedett meg Ali Bongo Ondimba gaboni elnökkel, akivel egy év után összeházasodtak. Házasságukból három gyermek született, 2002-ben pedig egy kisfiút fogadtak örökben. Végezetségét tekintve vállalati menedzser és a Gabon Immobilier ingatlankereskedelmi cég vezérigazgató-helyetteseként is dolgozott. 1990-ben saját alapítványt hozott létre a szegények megsegítésért. 2011-ben, az alapítványa 18 ezer szúnyoghálót osztott szét. 2010-ben pedig 250 elektromos kerekesszéket adományozott a mozgássérültek számára. A First Lady rendszeresen kiáll a nők jogaiért Gabonban és támogatja azokat a projekteket, amelyek a nők esélyegyenlőségét, illetve az üzleti életbe van elhelyezkedésüket hivatott elősegíteni. Sylvia hatalmas népszerűségnek örvend Gabonban és szerte Afrikában.
3. Chantal Biya (Kamerun)
Chantal Pulchérie Vigoro 1953-ben született Kamerunban. Édesapja francia volt, aki Kamerunban telepedet le, miután száműzték hazájából. Édesanya kameruni, aki egykoron szépségkirálynő volt és jelenleg Bongou település főpolgármestere. Chantal 1994-ben házasodott össze Paul Biya kameruni elnökkel. A kameruni First Lady elsősorban extravagáns frizurájáról és öltözködéséről híres. Sokan megszállott divatdiktátornak tarják hivalkodó stílusa miatt és köztudott, hogy neki van a világ egyik legnagyobb és legértékesebb ruhagyűjteménye. Rendszeres résztvevője a külföldi divatbemutatóknak, de gyakran eljár jótékonysági rendezvényekre is.
4. Hinda Deby Itno (Csád)
A csádi First Ladyről nem sokat tudni. Egyesek szerint bölcs és okos asszony, aki mindig támogatja férjét. Idrssy Deby elnök egyszer egy interjúban azt mondta, hogy rendszeresen kikéri felesége véleményét, amikor valamilyen fontos belpolitikai kérdésben kell döntenie. Felesége pedig rendszeresen jó tanácsokkal látja el és az elnök elmondásai szerint mindig igaza van.
5. Zeinab Suma Jammeh (Gambia)
Zeinab Suma marokkói származású. Yahya Jammeh elnök második felesége. A gambiai First Lady mindig rendkívül elegánsan és divatosan mutatkozik a nyilvánosság előtt, de Gambiában nem örvend túlzott népszerűségnek. Sokan „haszonélvezőnek” és „álszentnek” tartják, aki szórja a pénzt. Sokat nem tudni róla. Rendszerint csak férje társaságban szokott megjelenni a nyilvánosság élőt és ritkán szokott megszólalni.
6. Inkhosikati LaMikiza királyné (Szváziföld)
A Szváziföldi uralkodó 15 felesége közül, Inkhosikati a második, de az első, akit a király kiválasztott magának. Inkhosikati 16 éves korában házasodott össze III. Mswatival. A pletykák szerint a királyné soha nem fejezte be az általános iskolát, de miután összeházasodott a királlyal jogi diplomát kapott „ajándékba”. A „szakmájában” azonban soha sem dolgozott, mert a helyi törvények tiltják Szváziföldön, hogy a királyné munkába álljon. Ennek ellenére sokan rendkívül céltudatos nőnek tartják, aki kiemelkedik a király össze többi felesége közül. III. Mswati rendszerint vele utazik külföldre és őt tekinti az első számú First Ladynek.