Nagy bajban van Egyiptom

Egyiptom jövedelme a felére csökkent a turizmusból az arab tavasz után: évente 9,5 milliárd euro volt a bevétel a Mubarak diktatúra idején, és a turizmus 4 millió embernek adott munkát. Ma mindez a felére csökkent, van-e visszaút?

A turisták nem szeretik a politikai válságokat, még kevésbé a a terrorista merényleteket. Ezért Észak-Afrikában visszaesett a turizmus. Egyiptomban a felére csökkent, Tunéziában kicsit jobb a helyzet. A francia törzsvendégek ugyan elmaradtak, de a brit, német és orosz turisták nem! Líbiába senki sem megy, mert ott teljes a politikai káosz. Az iszlamista milíciák uralma egyáltalán nem ösztönzi a külföldi turistákat arra, hogy néhány kellemes napot a líbiai tengerparton töltsenek el.

Mi lesz így a nemzetgazdasággal, melynek nagyon fontos bevételi forrása volt a turizmus? Minden érintett ország igyekszik megnyugtatni a turistákat, hogy a válság és a merényletek másutt vannak, náluk teljes a nyugalom. De Luxor, az egyiptomi idegenforgalom egyik fő központ volt, és ma kísértet városra hasonlít! Meddig bírja ezt elviselni Egyiptom, amely az idegenforgalomból él? Al Sissi elnök és az egész kormány mindent megtesz azért, hogy biztosítsa a turisták nyugalmát. Elit hadosztályok vigyáznak a turistákra a népszerű turista Paradicsomokban. Csakhogy ez kevés akkor, ha a televíziós híradókban naponta jelennek meg hírek az iszlamista terror újabb áldozatairól. Egyiptom és Tunézia az olcsó árakban bízik, talán így visszahódíthatják az elveszett turistákat.

De hosszú az út, és az elveszett bizalmat nehéz visszaszerezni, ezért egész Észak-Afrika küzd azért, hogy a pénzes európai és amerikai turisták újra befizessenek egy nyaralásra a Földközi- tenger déli részén, amelytől a politikai káosz elriasztja a pénzes turistákat.

(Visited 1 times, 1 visits today)

Szóljon hozzá ehhez a cikkhez