Kubai orvosok az Ebola ellen Nyugat-Afrikába

A kubai vezetés 165 egészségügyi dolgozót küld az Ebola-járvány sújtotta nyugat-afrikai országokba, hogy segítsenek a helyi hatóságoknak a járvány megfékezésében és a fertőzöttek ellátásában.

A kubai vezetés jelezte, hogy az első orvos csoport októberben érkezik Sierra Leonéba, majd onnan tovább utaznak a többi járvány sújtotta országba. Az orvosokat nővérek, ápolók és járványügyi szakemberek is elkísérik, akik előreláthatólag hat hónapig teljesítenek majd szolgálatot az érintett országokban.

Dr. Margaret Chan a WHO igazgatója köszönetet mondott a kubai vezetésnek, amiért szakemberekkel segítenek a halálos járvány mielőbbi megfékezésében. Chan azt is elmondta, hogy a kubai orvosok a világ legjobbjai közé tartoznak, akik felkészültségükkel, illetve szakértelmükkel komoly segítséget jelentenek majd a helyi egészségügyi hatóságok számára.

A legutóbbi információk szerint több mint 2500 ember halt meg a járvány kitörése óta. Sierra Leonéban és Libériában a legsúlyosabb a helyzet, ahol a járvány gyakorlatilag kezelhetetlenné vált. A WHO jelezte, hogy Libériában minden kórház megtelt, nincsenek szabad ágyak és ezért sok beteget képtelenek ellátni az orvosok. A WHO szerint, ha nem sikerül mielőbb közbelépni és feltartóztatni a járvány terjedését, akkor katasztrofális következményekkel kell majd számolni.

Kuba egyébként rendszeresen szokott küldeni orvosokat és nővéreket katasztrófa-, illetve járvány sújtotta országokba. Emellett több országban, köztük számos afrikaiban rendszeresen tartanak egészségügyi tanfolyamokat, illetve továbbképzéseket orvosok és nővérek számára. 2010-ben a kubai vezetés több száz egészségügyi szakembert küldött a földrengés sújtotta Haitire, ahol a természeti csapás után kitört a kolera járvány. Emellett évente több ezer orvost és ápolót képeznek világszerte külföldi vagy hazai egyetemeken.

(Visited 1 times, 1 visits today)

Szóljon hozzá ehhez a cikkhez