Lefejezett egyiptomiak: sínai terrorcsoport gyilkolt

A Sínai-félszigeten működő Anszár Beit al-Makdisz dzsihádista milícia ölte meg a múlt szerdán talált négy lefejezett egyiptomit – jelentette csütörtökön a helyi média a szélsőségesek által megjelentetett videóra hivatkozva.

 Az interneten közzétett felvételen az iszlamisták azzal vádolják az áldozatokat, hogy információkkal látták el az izraeli titkosszolgálatot, a Moszadot, és ezek alapján tudtak izraeli drónok precíz légicsapásokkal végezni az Anszár Beit al-Makdisz három harcosával.

Az áldozatokat két nappal azután találták meg a Gázai övezettel szomszédos régióban, hogy ismeretlen fegyveresek elrabolták őket, amikor egy autóban át akartak hajtani Sejk-Zuvejid településen. Biztonsági források akkor azt valószínűsítették, hogy a kormányerők ellen harcoló iszlamista fegyveresek a biztonsági erők szövetségeseinek tartották a civil ruhát viselő férfiakat.

Az áldozatok két helyi beduin törzs, az esz-Szavárka és az ar-Rumílát tagjai voltak. A szélsőségesek nemrég agyonlőtték az esz-Szavárka két köztiszteletben lévő idős vezetőjét, amiért azok támogatták az egyiptomi hatóságok terrorellenes hadjáratát.

A csütörtökön megjelent videó az Anszár Beit al-Makdisz három elesett harcosáról készült fotókkal kezdődik, majd a négy gyanúsított a kamerába beszélve részletesen beszámol állítólagos együttműködéséről a Moszaddal. Ketten közülük elmondták, hogy korábban csempészésért izraeli börtönökben ültek. A felvétel végén kimondják az álarcos, állig felfegyverkezett terroristák előtt térdeplő vádlottakra a halálos ítéletet, majd egyenként lefejezik őket.

Az iszlamisták uralta kormány tavaly nyári megbuktatása óta ádáz harcok folynak a Gázával és Izraellel határos félszigeten a kormányerők és a helyi dzsihádista milíciák közt. Míg Kairó tagadja, hogy izraeli légi járművek hatoltak volna be az egyiptomi légtérbe, nem kétséges a két ország közötti biztonságügyi koordináció.

Az 1979-ben aláírt békeszerződés szerint csak a Sínai-félsziget középső és nyugati (az Izraeltől távolabb eső) felén állomásozhatnak az egyiptomi hadsereg korlátozott létszámú alakulatai. A 2011-es forradalom kirobbanása óta a zsidó állam a térségben elkövetett merényletek megsokasodása miatt több engedményt is tett, amelyek után Kairó további csapatokat és katonai felszerelést helyezett át a félszigetre, egyebek mellett a közös határ közvetlen szomszédságába.

(Visited 1 times, 1 visits today)

Szóljon hozzá ehhez a cikkhez