Az ENSZ szakosított szervezetének illetékese ezt csütörtök este a ghánai Accrában jelentette be, ahol találkozót tartott tizenegy nyugat-afrikai ország egészségügyi minisztere.
Február óta 467 emberrel végzett a kór, amelyre egyelőre nem tudnak gyógymódot. Eddig 759 megbetegedést regisztráltak elsősorban Guineában, Libériában és Sierra Leonéban.
Fukuda Keidzsi, a WHO főigazgató-helyettese csütörtökön reményét fejezte ki, hogy hamarosan megfordul a járvány gyors terjedését mutató tendencia. Úgy vélekedett ugyanakkor, hogy a térségben még hónapokon át küzdeni kell a betegséggel.
Az accrai találkozón körvonalazódott, hogy az érintett országok létrehoznak egy pénzalapot több millió dollárral, hogy abból gyorssegélyeket tudjanak nyújtani a leginkább sújtott térségekben.
A napokban közzétett adatok szerint az áldozatok száma 17 százalékkal, a bejelentett esetek száma pedig 20 százalékkal emelkedett egyetlen hét leforgása alatt.
Az Ebola tünetei közé tartozik egyebek között a hirtelen felszökő láz, hasmenés, hányás és bizonyos esetekben a belső vérzés. A betegségre nincs orvosság, sem gyógymód. A vírus hatására összeomlik a szervezet véralvasztó képessége, fellép az elvérzés veszélye, majd a betegség végzetessé válik. Az első járványokban a betegek 90 százaléka elhunyt, de a halálozások aránya még ma is meghaladja a 60 százalékot.