Piramis játék kínai csodaszerekkel Afrikában

Tien- egészség és jólét!- hirdeti a kínai társaság, melyet Li úr alapított Tiencsinben, de ma már 130 országban működik, köztük 16 afrikai államban. Li úr már milliárdos dollárban is, emberei Afrikában mindenre tudnak gyógymódot: a rákra és a szívbetegségekre éppúgy, mint a szegénységre!

Hogy csinálják? Ennek járt utána a Guardian tudósítója Ugandában. Wasswa “doktornő” egy levegőtlen helységben rendel egy kisvárosban. Százak várakoznak rá. Nem hiába! Mindenre tud megoldást: Tien készítmények minden problémát megoldanak! 5000 éves ősi kínai módszerek- állítja a “doktornő”, akinek semmiféle diplomája sincs. Korábban képesítés nélküli pedagógus volt, de ott keveset fizettek. Ezért belépett a Tien hálózatba! Ez mit jelent? Le kell perkálni 20 dollárt és azután el kell adni Tien úr csodaszereit! Ha pedig már jól megy a bolt, akkor be kell ugratni valakit, hogy ő is lépjen be Tien hálózatába! Afrikában már több mint tízezer Tien boy és girl működik.

Tien úr a készítményeit Európában úgy adja el, mint kiegészítő elemeket az egészséges étrendhez. Afrikában ugyanezek a szerek csodaszerré válnak: mindent gyógyítanak a herpesztől a rákig! Az emberek többsége Afrikában nem jut el a kórházig, mert az messze van és sokba kerül. Tien hálózata sem olcsó, de ki tudja meggyógyítani a tüdőrákot 100 dollárért?! Ezért az emberek sorba állnak Wasswa “doktornő” rendelője előtt. A “doktornő” pedig feltört: immár elegáns autóval jár, divatüzletekből öltözködik, és gyakran utazgat a világban. Neki bejött a Tien hálózat…

Mit érnek ezek a csodaszerek?- tudakolta a tudósító egy olyan ugandai orvostól, aki Pekingben végezte a tanulmányait! Semmit!- válaszolta a doktor. Sőt, veszélyesek is lehetnek! A Tien hálózat azzal adja el a csodaszereket, hogy ellentétben a hivatalos gyógyszerekkel, ezek növényekből készültek, és ezért nem lehet káros mellékhatásuk! Ez nem így van! A növényi anyagok is lehetnek károsak, akár meg is ölhetik a pácienst!- hangsúlyozza az ugandai doktor, aki Kínában végezte a tanulmányait.

Összedől-e a piramis játék, amely az emberek tudatlanságára épít Afrikában? A tudósító kérte az egészségügyi minisztert Ugandában, hogy válaszoljon erre a kínos kérdésre, ám nem kapott választ. Talán nem véletlenül: Tien úr módszere ugyanis az, hogy minden országban előszöris a döntéshozókkal keresi a kapcsolatot. Csak miután megfelelő módszerekkel meggyőzte őket a rendszer nagyszerűségéről, lát hozzá ahhoz, hogy hálózatát kiépítse egy új országban. 130 országban köztük 16 afrikai államban ez már sikerült, aligha kétséges, hogy Tien úr hamarosan új afrikai államokban is próbálkozik, hiszen csodaszerei ott is mindent meggyógyíthatnak, miközben gazdaggá teszik a szegényeket is- vagyis azokat azokat, akik a szegények átverésével szépen megszedhetik magukat Afrikában is…

(Visited 1 times, 1 visits today)

Szóljon hozzá ehhez a cikkhez