FBI ügynökök is küzdenek az iskoláslányok kiszabadítása érdekében Nigériában- erősítették meg Washingtonban. Nagy Britannia a terrorelhárító SAS néhány tagját küldte az afrikai országba. A franciák is egy csapat terrorelhárító specialistát állomásoztatnak Nigériában. Izrael és Kína is felajánlotta a segítségét. Mindkét ország ugyancsak gyakran kerül szembe az iszlamista terrorizmussal.
Nigériában mindeddig tagadták, hogy a Boko Haram az Al Kaida helyi szervezete lenne pedig erre Washingtonban már régen rámutattak. Az USA már régóta a körözött terroristák listáján tartja számon Abubakr Shekaut, a Boko Haram főnökét. Fejére vérdíjat tűzött ki az amerikai igazságügyi miniszter. Nigériában a legutóbbi időkig abban reménykedtek, hogy tárgyalni lehet a Boko Haram “mérsékeltebb embereivel”, de a több mint kétszáz iskolás lány elrablása után ez a remény végképp elillant.
Francois Hollande elnök azt javasolta, hogy az érintett országok hírszerző szervei szorosan működjenek együtt. Azt ígérte, hogy Franciaország kész katonákat küldeni illetve állomásoztatni Afrikában, hogy így küzdjön az iszlamista terrorizmus ellen. Francia csapatok jelenleg Maliban, a Közép-Afrikai Köztársaságban és Elefántcsontparton vannak. Párizs szeretné, ha az Európai Unió is felvállalná a terrorizmus elleni harcot Afrikában, de az unió legtöbb országában igen mérsékelt a lelkesedés ebben az ügyben. Ezért a franciák az USA-val és Nagy Britanniával működnek együtt, hogy megakadályozzák az Al Kaida és más iszlamista milíciák térnyerését Afrikában.