A tuaregek támadására akkor került sor Kidalban amikor épp odalátogatott Mali miniszterelnöke. Moussa Mara francia csapatok védelmében merészkedett be a városba, ahol feszült a helyzet a tuaregek és Mali kormánya között. A tűzharcban legkevesebb 36 ember meghalt, köztük helyi kormányzati vezetők is. A kormányfőnek nem esett baja. Ő határozottan elítélte a támadást, és terrorizmusról beszélt. Közölte: Mali kormánya leszámol a terroristákkal!
A tuareg fegyveresek elfoglaltak egy kormányépületet, és ott fogva tartanak 30 embert túszként.
2012-ben az MNLA, amely a tuareg kisebbség világi szervezete, támadást indított a kormánycsapatok ellen, hogy kivívja Mali északi részének függetlenségét. Ki is kiáltották a független Azawadot, mert a kormánykatonák harc nélkül elfutottak… Ezt követően iszlamista milíciák nyomultak be Mali északi részére, és ott át is vették a hatalmat. Bevezették Mohamed próféta szigorú törvényét, a sariat. A stadionokban kezeket és lábakat vágtak le. A házasságtörő asszonyokat megkövezték!
2013-ban francia csapatok érkeztek az országba, és ezek- néhány afrikai szövetséges támogatásával- kiszorították az iszlamista milíciákat az országból. A tuaregeknek autonómiát ígértek. Ebből egyelőre nem lett semmi, ezért állandósult a feszültség a tuareg kisebbség és Mali kormánya között. A mostani lázadást annyira komolynak tartják, hogy mind Párizsban mind Washingtonban figyelmeztették a feleket: nem tűrik el a terrorizmust Maliban! A tuaregek Kidalban és környékén többséget alkotnak, ezért elhúzódó feszültségre lehet számítani azt követően, hogy 36 ember meghalt és 30 túszul esett Kidalban Mali északi részén.
Vérfürdő és túszdráma Maliban
Legkevesebb 36 ember meghalt és 30-at túszul ejtettek a tuareg lázadók Kidalban, Mali északi részén. A tuaregek, akiknek egy része az MNLA szervezet harcosa, az ország északi részének autonómiáját követelik.
(Visited 1 times, 1 visits today)