Több mint egy millióan vesznek részt a Twitter kampányában a Nigériában elrabolt iskolás lányok ügyében. Felemelte már szavát Obama elnök és felesége, az ENSZ főtitkára és Malala Yousafzai is. A pakisztáni lányt a fanatikus tálibok fejbelőtték, mert küzdött a lányok tanulási jogáért. “Nővéreim ne veszítsétek el a reményt!”- hangsúlyozta a pakisztáni diáklány, akinek életét angol orvosok mentették meg. Malala Yousafzai azóta Angliában él és tanul, mert Pakisztánban még mindig érvényes a rá kimondott fatwa vagyis halálos ítélet.
Angelina Jolie Londonban nyilatkozott, ahol bemutatta új filmjét, mely a Csipkerózsika új kiadása. Sajtóértekezletén ott volt férje, Brad Pitt is. A híres hollywoodi színészpár nászútját Afrikában, Kenyában töltötte.
Obama elnök különleges kommandót küldött Nigériába az elrabolt iskolás lányok felkutatására. Abubakr Shekau, a Boko Haram vezére közölte: a lányokat rabszolgának tekintik, és eladják őket a piacon. Korábban voltak olyan hírek, hogy fejenként 12 dollárért árusítottak fiatal lányokat Kamerunban és Csádban. Később cáfolták, hogy ezek a lányok az elrabolt iskolás lányok lettek volna.
Anglia és Franciaország is küldött speciális alakulatot a lányok felkutatására, ám eddig nem érkezett hír arról, hogy megtalálták a Boko Haram több mint 200 túszát. Nigéria, Niger, Kamerun és Csád határvidékén a Boko Haram iszlamista milícia különösen erős, és a kormányok befolyása minimális. A Boko Haram iszlám államot akar létrehozni, és felfogása szerint a lányoknak nincs joga a tanulásra, hanem kizárólag otthon a helyük. A Boko Haram neve is annyit jelent haussza nyelven, hogy Tilos a Nyugati Nevelés, vagyis az, hogy a lányok is tanulhassanak egy muzulmán országban.