Május elsején a vízilovaknál is elkezdődött a strandszezon. Bár az állatok már a tavasz korábbi hónapjaiban is kijöhettek a kifutóra, eddig csak az Elefántházban lévő benti medence volt feltöltve a számukra. Mostantól azonban a külső, szabad ég alatti medencében is pancsolhatnak a termetes állatok.
Ráadásul a gondozók aznap délután külön vízilóetetési-programot is szerveztek a nagyközönség bevonásával. Szerény díj fejében a szokásosnál is közelebb lehetett kerülni a két vízilóhoz – írja közleményében az intézmény.
Sajnos a vízilovak szájába sokan sok mindent bedobálnak. Veszélyes tárgyakat szerencsére csak kevesen – bár a múltban erre is volt példa –, de a perec és a sós pálcika sem a legegészségesebb táplálék a hatalmas állatoknak.
A programot azért is indítják el a gondozók, hogy a közönség állatetetési törekvéseit ellenőrzött, az állatok számára is egészséges mederbe tereljék.
Az állatkertben látható ezernél is több állatfaj közül a nílusi vízilovak tartása bír a legkomolyabb hagyományokkal. Jónás, a kert első vízilova 1893-ban érkezett, és az azóta eltelt 121 év során mindvégig éltek vízilovak a magyar főváros állatkertjében. Ez nemzetközi összehasonlításban is egyedülállóak számít, hiszen nincs még egy olyan állatkert a világon, amelyikben ilyen régóta megszakítás nélkül tartanak vízilovakat.
Az 1932-ben kialakított külső medencében jelenleg két vízilovat láthatnak a látogatók. Tücsök 1973-ban, Jusztina 1994-ben született, és mindketten Budapesten látták meg a napvilágot.