Decemberben találtak egy sírt, melyben 21 olyan katona maradványai voltak, akik a puccs idején szembeszálltak Sanogo kapitánnyal. Két hónappal ezelőtt, egy másik sírból öt hasonló holttest került elő. Sanogo kapitány, aki egy elit zászlóalj élén állt, épp akkor buktatta meg Mali akkori elnökét, amikor az országot külső támadás fenyegette. A tuareg és iszlamista milíciák el akarták szakítani Mali északi részét, és ezt aztán nyugodtan meg is tehették, mert a hadsereg a puccsal volt elfoglalva a fővárosban és semmit sem tett az ország védelmében.
Amikor a francia csapatok- afrikai szövetségeseikkel együtt- megkezdték az iszlamista milíciák kiűzését Mali északi részéről, az egyik legfontosabb követelésük azt volt: váltsák le Sanogo tábornokot, aki tönkretette Mali hadseregét. A puccsista tábornokot leváltották, majd kitették a hadseregből. Ezt követően letartóztatták. Akkor még csak azzal vádolták, hogy elraboltatta ellenfeleit! Amióta előkerültek a holttestek mindenki várta, hogy a vádak immár gyilkosságról szóljanak ne csak emberrablásról. Az ügyészség most meg is változtatta a vádat, melynek alapján akár a legsúlyosabb büntetést is kaphatja Sanogo tábornok, aki épp akkor hajtott végre puccsot Maliban, amikor az országot az iszlamista milíciák támadása fenyegette.
Immár gyilkossággal vádolják Sanogo tábornokot Maliban
A puccsot végrehajtó tisztet, aki kapitányból hirtelen tábornok lett, azért vádolják gyilkossággal, mert feltárták azokat a tömegsírokat ahova Sanogo ellenfeleit temették.
(Visited 1 times, 1 visits today)