Egy egyszerű példa a nyíltságára a közelmúltból. Látványosan elvesztett, de bírók által neki ítélt győzelem utáni rádió nyilatkozatában azt mondta, hogy „ez a Zoltán gyerek úgy megpofozott, hogy a meccs után azt sem tudtam merre menjek haza, még taxit is csak órák múlva és segítséggel tudtam fogni”. Nem keres technikai trükköket, vagy bújik kifogások mögé, csak egyszerűen belemondja a levegőbe, amit a közvetlen szemlélő is érzett és egyébként is látható volt a küzdelem során.
Több televízió interjúban taglalta mókásan, hogy „Ő” a férfiak tökéletes mintapéldánya és nincs nő a Világon, aki ellenállna neki. Sőt, a hölgyek csak attól teherbe esnek, ha rájuk néz! Szókimondó, de nem alpári módon tudja üzenetét eljuttatni a közönséghez. Jó érzékkel képes megtalálni mondandójával az arany középutat, ami a legtöbb bokszolónak, harcművésznek nem szokott sikerülni és még éppen nem sok. Nem jutunk el arra a pontra, hogy elforduljunk tőle, rossznak, ellenszenvesnek érezzük, annak ellenére, hogy győzelmeinek nagy többsége vitatható és bunda gyanús volt.
Az ugandai kick-box gálák világa egyre inkább hasonlít egy színházi előadáshoz, mint valódi sporteseményhez, de ezt a változást szerte a világban megfigyelhetjük Thaiföldtől Oroszországon át, egészen Amerikáig. Érthető módon el kell adni a műsort és ehhez elengedhetetlen a show, amit Golola tökéletesen művel.
Golola és Lukács Balázs(HTCC)
Az első jelesebb esemény a pályafutásában 2011-ben volt, amikor kelet- és közép-afrikai címmérkőzésen, a második fordulóban kiütéssel legyőzte a szudáni kick-box legendát, Abdul Rahim Qadir-t. Ezzel bizonyította először a sportnak és a küzdősportokat kedvelőknek, hogy nem csak a száját jártatja, hanem bizony vele komolyan számolni kell.
A következő magyar vonatkozású összecsapásra 2011 év decemberében került sor a kampalai Africana Hotel-ben. Az ellenfél Nagy András volt, aki technikai tudásával, és kitartásával felőrölte és 6 véres menetben legyőzte Gololát. A bírók hozzá nem értése, talán tapasztalatlansága és azóta is tisztázatlan körülmények következtében viszont továbbra is Golola emelhette magasra a bajnoki övet. A nézők nemtetszésüket fejezték ki az igazságtalan ítélet miatt és erősen megkérdőjelezték a bírák döntését már a helyszínen. Az összecsapást a nemzetközi média is kiemelt figyelemmel kísérte. A mérkőzést követő időkben, ha valaki taxiba ült, vagy felpattant egy boda-bodára a fővárosban és elmondta, hogy Magyarországról való, akkor Nagy Andrásnak köszönhetően rögtön egyfajta tiszteletet kapott és együttérzést a technikai igazságtalanság miatt kialakult eredményért. András, a Magyar, beírta magát az ugandai sportszerető emberek tudatába és a helyi média is sokszor példálózik vele azóta is. Egy tragikus esemény miatt 2013-ban, Nagy András amerikai tartózkodása alatt elhunyt, amely nagy veszteség a kick-box társadalomnak.
2012 júliusában, a nagyhangú bajnok újabb bizonyítási esélyt kapott, hogy megerősítse pozícióját és támogatóit a magyar Zsámboki Mátéval szemben. A rögbi stadionban megrendezett eseményen „Moses” szerencsétlenségére, a 22 éves érdi kick-box versenyző élete 25. meccsén világbajnoki övet szerzett. A tíz menetre tervezett mérkőzést a 6. menetre már teljesen elfogyó Golola feladta. Máté a hat amatőr és tizenkilenc profi csata után a „WKF” világelsőjeként tért haza az ugandai Kampalából.
Ettől kezdve Golola ringen belüli karrierje megtorpanni látszott. A rajongói is inkább gondoltak rá, mint komikusra, nem pedig egy komoly elkötelezett, mindenre elszánt sportolóra. A következő mérkőzéseit sem kísérte akkora érdeklődés, mint korábban. Hullámzó teljesítményt nyújtott a folytatásban. Többször veszített, mint nyert, de azt kérte mindenkitől, hogy ne veszítsék el a hitüket benne, mert hamarosan a mélyből a csúcsokra tör. Az ugandai kick-box szövetség is a védelmébe vette és nyilatkozataiban kiemelte, hogy Golola Moses minden alappal rendelkezik (tökéletes fizikum, technikai készség, akarat), hogy profi harcossá váljon. Ahhoz, hogy megfelelő szintre kerüljön és nemzetközi sikereket tudjon elérni, szüksége van megfelelő edzőre és technikai képzésre.
Az új edzőt (Zebra Senyange), a komoly edzőtáborokat és felkészülési időszakot követően 2014 márciusában a Nemzetközi Nőnapon megrendezett összecsapáson, a német-bázisú tapasztalt Ronald Mugulával szemben már megkérdőjelezhetetlen győzelmet aratott.
A „motorszájú” Golola bebizonyította rajongóinak és a sportnak, hogy nem csak a levegőbe beszél, hanem képes felnőni végre. Összeszedetten, koncentráltan és kitartóan tud küzdeni és hiba nélkül magabiztosan nyerni. A csata utáni szavaival újabb ígéretet tett: „Nagyon köszönöm, hogy ilyen sokan szeretnek és nem adták fel akkor sem amikor rossz napokat éltem meg. Köszönöm az új edzőmnek, hogy végre stabil vagyok a ringben. Ígérem, nem rogyok meg többet, határ az ég, ahol én diktálok végre…”