A harcok Bouca településen robbantak ki, 290 km-re a fővárostól. Helyi lakosoktól származó információk szerint a Seleka muszlim harcosai lendültek támadásba, akik nehézfegyvereket is bevetettek. A városban kitört a pánik és több ezer ember hagyta el az otthonát. Sokan közülük a szomszédos Bossangoába és Batangafóba kerestek menedéket. A menekültek elmondták, hogy a Seleka megerősítette jelenlétét a környéken, de az országban állomásozó regionális békefenntartó hadtest nem tett semmit annak érdekében, hogy megóvják őket és feltartóztassák a Seleka harcosait.
A helyiek azt is közölték, hogy rettegnek a Seleka fegyvereseitől, mert a márciusi hatalomátvétel óta számos háborús bűnt követtek el az országban. Nemzetközi segélyszervezetek, túlélők és áldozatok korábban már többször is beszámoltak arról, hogy a Seleka emberei önkényes letartóztatásokat és kivégzéseket hajtanak végre. Az áldozatok többsége rendszerint keresztény, sokan közülük a megbuktatott elnök támogatói voltak, de gyakran azokat is megölik a Seleka harcosai, akik nem hajlandóak engedelmeskedni nekik. A Seleka emellett rendszeres fosztogatásokat is végrehajt, főként a keresztény településeken.
Az ENSZ egyik magas rangú diplomatája nemrég kijelentette, hogyha nem sikerül mielőbb megoldást találni a krízis helyzet rendezésére, akkor az országban zajló konfliktus könnyen népirtásba torkolhat. Az országban jelenleg 2500 békefenntartó állomásozik, akiket a Közép-afrikai Gazdasági Közösség küldött. Az Afrikai Unió a közelmúltban viszont jelezte, hogy hamarosan erősítést küldenek az országba, de azt nem tudni, hogy mikor.