Az elnök Ferdinand Bombayake tábornokot nevezte ki a hadsereg élére. Bomayake tábornok korábban Ange Felix Patasse egykori elnök testőrségének volt a parancsnoka, akit 2003-ban Francois Bozize buktatott meg. Az elnöki hivatal szóvivője azt mondta, az elnök azt reméli, hogy az új főparancsnoknak sikerül stabilizálnia az ország biztonsági helyzetét. A közép-afrikai országban ugyanis a márciusi hatalomátvétel óta jelentősen romlott a közbiztonsági. Az állam északi-nyugati részén a legrosszabb a helyzet, ahol a nemrég elüldözött Bozize elnök még mindig népszerű. A mostani összecsapások is azt jelzik, hogy a volt elnököt támogató milíciák komoly veszélyt jelentenek.
A harcok még a hétvégén robbantak ki és több napon át tartottak Bossangoa és Bouca közelében. A összecsapások során legalább 30 házat felgyújtottak, két hidat pedig leromboltak. A halálos áldozatok száma meghaladja a 100-at. Az ENSZ szerint a Közép-afrikai Köztársaság a teljes összeomlás szélére sodródott. Emellett az ENSZ elítélte a Seleka koalíció harcosait –a jelenlegi kormányerőket-, amiért üldözik a keresztényeket az ország északi részén.
A Seleka több szervezetből álló koalíció, amely még 2012 decemberében lázadt fel Francois Bozize elnök hatalma ellen. A Seleka akkor azzal indokolta a fegyveres felkelést, hogy Bozize és kormánya nem teljesítette a 2006-os béke-megállapodás feltételeit. A Seleka végül március 24-énbetört a fővárosban és megbuktatta Bozize elnököt, aki jelenleg száműzetésben él. A Seleka azóta átvette az irányítását az ország felett. Micheal Djotodia pedig kinevezte magát elnöknek. A jelenlegi vezetést rengeteg nemzetközi bírálat éri, mert súlyosan megsérti az emberi jogokat. A kormányerők pedig (a Seleka harcosok) önkényes letartóztatásokat és kivégzéseket hajtanak végre, gyerekkatonákat toboroznak. Emellett számos falut felperzseltek.