Az Egyesült Államok arab szövetségesei: Szaúd-Arábia, az Egyesült Arab Emirátusok és Kuvait összesen 12 milliárd dollárt ígértek az ideiglenes egyiptomi vezetésnek. Mindez megkönnyíti az új ideiglenes kormány dolgát. A kabinet élén és a pénzügyminiszteri poszton olyan közgazdász áll, aki az Egyesült Államokban végezte a tanulmányait. A külügyminiszter egy olyan egyiptomi diplomata lett, aki korábban hazája washingtoni nagykövete volt.
Mindeközben Morszi hívei Amerika-ellenes jelszavakkal tüntetnek az utcán. Az amerikai nagykövetasszony fényképét vörös festékkel áthúzták és azt írták alá: “Takarodj, boszorkány!” Anne Patterson veterán amerikai diplomata, korábban Pakisztánban volt nagykövet. A kairói katonai hatalomátvételben a hírek szerint nagy szerepe volt.
Al Sissi tábornok, a hadsereg főparancsnoka vasárnap a tisztek egy csoportja előtt azzal indokolta meg a katonai hatalomátvételt, hogy Morszi elnök elveszítette a nép bizalmát. “Azt javasoltam neki, hogy írjunk ki népszavazást! Ha a nép őt támogatja, akkor maradhat, ha nem akkor lemond! Morszi ezt elutasította! Így nem maradt más hátra, a hadseregnek lépnie kellett!”- indokolta Morszi letartóztatását a hadsereg főparancsnoka. Al Sissi tábornok ugyanakkor állást foglalt a demokrácia mellett. Olajágat nyújtott a Muzulmán Testvériségnek: lépjen be a kormányba!
“A fickó hazudik a katonáknak vagy minket néz hülyének. Mi nem látunk mást, mint hogy önkényesen letartóztatják a vezetőinket és a katonák lőnek a tüntetőinkre.”- kommentálta Al Sissi tábornok beszédét a Muzulmán Testvériség szóvivője. Egyidejűleg a Muzulmán Testvériség más vezetői elismerték, hogy tárgyalásokat folytatnak a hadsereggel, de jelenleg ezek a megbeszélések holtponton vannak.
Az Al Nour nevű szalafista szervezet közölte: nem támogatja a kormányt, de nem is lép fel ellene! Nem kíván találkozni William Burns-szel, az amerikai külügyminiszter-helyettessel, aki megpróbál kiutat keresni abból a válságból, amely Morszi elnök letartóztatása nyomán kialakult Egyiptomban.