A felek közötti megállapodás megszületésében komoly szerepet játszottak az Európai Unió és az ENSZ diplomatái is. A burkina fasói kormány közben jelezte, hogy a mali kormány és a tuareg lázadók képviselői hamarosan aláírják a tűzszüneti megállapodást is.
Drame elmondta, hogy a felek között sikerült megállapodni arról, hogy a kormányerők katonái hamarosan visszatérnek Kidálba, őket közigazgatási és technikai szakemberek követik. A közvetítő szerint arról is sikerült egyességre jutni, hogy a milíciák tagjai átadják fegyvereiket. A korábban szeparatista törekvéseket hirdető MNLA szóvivője a francia RFI rádiónak azt mondta, hogy az egyezmény aláírásán dolgoznak.
A mali hadsereg korábban azzal fenyegetőzött, hogy erővel foglalja el Kidált, ha a tuareg lázadóknak és a központi vezetésnek nem sikerül egyezségre jutni. A bamakói kormány a hamarosan esedékes választásokra kiterjesztené fennhatóságát az ország egész területére. Az MNLA viszont autonómiát szeretne kicsikarni a központi vezetéstől.
Bamakóban sokan ellenzik a békülést az MNLA szervezettel, amely egy éve indította meg a felkelést. A déliek azt szeretnék, hogy vonják felelősségre a lázadást kirobbantó szervezetek vezetőit.