Az al Shabab szóvivője, Sheikh Abdiasis Abu Musab azt mondta: újabb támadásokra és merényletekre kell számítani. A radikális iszlamista lázadók árulónak tartják az ország jelenlegi kormányát, amely a nyugati hatalmak és az ENSZ támogatásával működik. A szomáliai miniszterelnök válaszul kijelentette, hogy a kabinet folytatja a munkát és továbbra is azon fáradozik, hogy helyreállítsa a rendet és a közbiztonságot az országban, ahol több mint 20 éve tart a véres polgárháború. A miniszterelnök szerint a hétvégén végrehajtott fegyveres támadásban tapasztalt külföldi harcosok is küzdöttek az al Shabab oldalán. A szomáliai vezetés viszont még mindig nem hozta nyilvánosságra, hogy a pontosan hány támadóval végeztek az akció során. Az al Shabab azt mondta, hogy hat harcost veszített.
Szomáliát nemzetközi értelemben a „bukott államok” közé szokták sorolni. A jelenlegi szomáliai vezetésnek viszont eltökélt szándéka, hogy az országot 20 éve után talpra állítsa. A hétvégén végrehajtott támadás után azt a következtetést lehet levonni, hogy az al Shabab továbbra is komoly veszélyt jelent. Harcosai észrevétlenül tudnak bejutni a városokba, bármikor és bárhol képesek komoly terrorakciók végrehajtására.
Nagy-Britannia egyébként hetekkel a hétvégi támadás előtt jelezte, hogy a lázadók „valami nagy dologra” készülnek. A szomáliai miniszterelnök megerősítette, folyamatos kapcsolatban vannak a külföldi hírszerző szolgálatokkal és gyakran cserélnek információkat.