„A kormány elfogadta a követeléseinket, ezért készek vagyunk a tárgyalóasztalhoz ülni”- mondta Aboubacar Sylla, az ellenzéki koalíció szóvivője. Az ellenzéki erők azt is jelezték, hogy a korábban tervezett tiltakozó megmozdulásaikat lefújták. A kormány beleegyezett abba, hogy felfüggeszti a választási bizottság tevékenységét, amíg folynak az egyeztetések az ellenzéki erőkkel. A kormány emellett több ellenzéki aktivistát is szabadon engedett, őket még a zavargások idején vették őrizetbe. A kormány szóvivője is megerősítette, hogy ismét tárgyalnak az ellenzékkel, de részleteket nem közölt.
A guineai ellenzéki pártok korábban azzal vádolták a kormányt, hogy manipulálni akarja a parlamenti választás végkimenetelét. Az ellenzék azt sérelmezte, hogy a kormány egy olyan dél-afrikai céget bízott meg a választói névjegyzék elkészítésével, amely korábban is kapott megbízásokat a kabinettől, így függetlensége megkérdőjelezhető. A kormány azóta felmondta szerződését a Waymark céggel.
Guineában, ha minden igaz, májusban tartják meg a parlamenti választást, amely az utolsó lépés lenne afelé, hogy véget érjen a hosszúra sikeredett átmeneti időszak az országban. Guineában 2008-ban katonai hatalomátvétel történt. A jelenlegi elnököt 2010-ben választották meg. A parlamenti választást viszont többször is elhalasztották, ezért a nemzetközi donorok felfüggesztették a pénzügyi segélyek folyósítását az országnak.