Diango Cissoko kijelentette: “nagyon elkötelezettek vagyunk amellett, hogy július végéig be is fejezzük a választásokat!” És mi lesz például a 400 ezer menekülttel? “Ez valóban probléma, de addig megoldjuk. Lesz választott elnökünk júliusban!”- fogadkozott Mali közigazgatási minisztere.
A francia csapatok kivonása április végén megkezdődik, de 1000 francia katona tartósan Maliban marad-jelentette be Fabius külügyminiszter. Természetesen nemcsak katonákról, hanem megfelelő fegyverzetről is szó van. Nem beszélve a modern hírszerzéshez szükséges technikáról, mellyel csak a francia hadsereg rendelkezik Maliban. És mi lesz azokkal a fegyveres csoportokkal, amelyek átálltak a franciák oldalára a harcok kezdete után? “Előbb vagy utóbb le kell fegyverezni őket! Egy államban nem lehet két hadsereg! Az MNLA-t is le kell fegyverezni!”- hangsúlyozta Laurent Fabius Bamakóban. Az MNLA világi tuareg szervezet, ők kezdték a fegyveres harcot a kormány ellen, de hamarosan összekülönböztek az iszlamista milíciákkal. Most a franciák oldalán állnak, ők ellenőrzik a tuaregek “fővárosát”, Kidalt, ahova nem engedik be Mali hadseregét!
Maliban az európai unió kiképző tisztjei megkezdték a hadsereg átszervezését és elit alakulatainak kiképzését. Az afrikai államok mind több katonát küldenek Maliba, ahol a tervek szerint átveszik a francia csapatok szerepét. A hatalmas területű, etnikailag és vallásilag megosztott országban jelenleg meglehetősen kaotikusak a közállapotok, így kérdés, hogy ha a francia csapatok zöme valóban elhagyja Mali területét, akkor a maradék 1000 francia katona képes lesz-e garantálni a tiszta választásokat júliusban, Maliban?!…
Maliban júliusban választásokat tartanak-1000 francia katona tartósan az országban marad
Mali, Bamako – Erről állapodott meg Bamakóban Laurent Fabius francia külügyminiszter.”A nemzetközi közösség várakozással tekint önökre:választásokat vár Maliban!”- hangsúlyozta a francia diplomácia vezetője. Júliusban lesznek a választások- ígérte Mali miniszterelnöke.
(Visited 1 times, 1 visits today)