A lázadók az elnöki palota ostromára készülnek. Korábban ugyan megakasztotta előrenyomulásukat és szétzilálta konvojukat egy harci helikopter a főváros felé vezető úton, de szóvivőjük szerint a gépet megsemmisítették. A fővárost a kormányerők ellenőrzik, Bozize elnök továbbra is a helyén van. Meg nem nevezett diplomáciai források szerint az államfő családja repülőgéppel Egyenlítő-Guineába menekült. Az ENSZ helyi alkalmazottai arról számoltak be, hogy az elnököt támogató egységek eltorlaszolták az világszervezet képviseletének kijáratát, így nem tudták evakuálni az alkalmazottakat.
A Seleka lázadók nem titkolt célja, hogy eltávolítsák Bozize elnököt a hatalomból. A lázadók szerint az elnök becsapta őket, nem tartotta tiszteletben a januári béke megállapodást. Hiába vonta be képviselőiket az új kormányba, a furcsa koalíció nem volt működőképes. A lázadók azt követelték az elnöktől, hogy engedje szabadon a politikai foglyokat, küldje haza a külföldi katonákat. Az elnök az utolsó pillanatban ugyan teljesítette a lázadók néhány követelését, de a jelek szerint elkésett.
Közben Franciaország 150 katonát küldött az afrikai országba, így már 400 katonája van Banguiban. A megerősített egységek ellenőrzésük alá vonták a repteret. Szakértők 1200-ra becsülik a Közép-afrikai Köztársaságban élő, dolgozó francia állampolgárok számát, a francia katonák kizárólag őket és a francia érdekeket, érdekeltségeket védik. Az elnököt nem. A lázadók korábban azt ígérték, hogy a francia állampolgárokat nem fogják bántani, nekik csak az elnök kell. A francia csapatok mellett dél-afrikai egységek is vannak az országban, ezek a csapatok viszont kimondottan Bozize elnök védelmére érkeztek. A dél-afrikai katonák 400-an lehetnek Az állami rádió korábban azt közölte, hogy a dél-afrikai vezetés további egységeket küld a fővárosba.