Az IEBC azt jelentette, hogy a szavazás békésen, de nehézkesen zajlott le. Ennek ellenére a folyamat hiteles és átlátható volt. A kenyai szavazópolgárok nyugodtak és türelmesek voltak a voksoláskor. A mostani választásra egyébként egy új elektronikus szavazási rendszert vezettek be, úgy fejlesztették ki, hogy ki lehessen szűrni és meg lehessen akadályozni a csalások elkövetését. A szavazatok összeszámlálásakor viszont számos műszaki hiba hátráltatta a folyamatot. Állítólag programozási hiányosság okozta a fennakadást.
Raila Odinga miniszterelnök viszont nincs megelégedve a Választási Bizottság munkájával. Odinga kijelentette, hogy a Legfelsőbb Bírósághoz fog fordulni, de támogatóit nyugalomra szólította fel. A voksolás idején egyébként Odinga és Kenyatta is arra panaszkodott, hogy számos rendellenességet észlelt a szavazás körül. Odinga pártja jelezte, hogy 11 körzetben „tűntek el” szavazatok.
Nairobiban Kenyatta támogatói ellepték a várost és a győzelmét ünneplik. Szakértők viszont jelezték, hogy az új elnöknek nehéz lesz elfogadtatnia magát a nyugati hatalmakkal. Washington és London korábban már hangot adott aggodalmainak. A Nemzetközi Büntetőbíróság ugyanis emberiesség elleni bűnök elkövetésével vádolja a politikust. A Kennyatta egyik legszorosabb szövetségesének számító William Rutót is hasonló bűnök elkövetésével vádolja az ICC. A 2007-es választások idején kirobbant etnikai zavargásokban több mint 1000 ember halt meg, 600 ezer ember kényszerült arra, hogy elhagyja otthonát. A bűnöket akkor követték el.
Uhuru Kenyatta 51 éves, a Forbes magazin szerint Kenya egyik leggazdagabb embere. Apja az egykori elnök, Mzee Jomo Kenyatta. 1990-ben kezdett el politizálni.